Biznesowy partner LeBrona obrażony na Phila Jacksona


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 15 listopada 2016
maverick

Biznesowy partner LeBrona Jamesa i jego bliski przyjaciel Maverick Carter poczuł się dotknięty tym, jak Phil Jackson w wywiadzie dla Jackie McMullan przy wspominaniu odejścia LeBrona z Miami odniósł się do jego biznesowych przedstawicieli poprzez ‘posse’ (w wolnym tłumaczeniu paczka lub oddział, przyjmijmy to pierwsze).

– Nie obchodzi mnie, że mówi o LeBronie. Może mówić o tym, że nie jest on tak dobry lub jest najlepszym koszykarzem na świecie. Nie zwróciłbym uwagi. Chodzi o słowo ‘paczka’ i jego ucharakteryzowanie, to mnie uraziło. Gdyby powiedział LeBron i jego agent, LeBron i jego partnerzy biznesowi lub chociażby LeBron i jego przyjaciele, to jedno, ale, że jesteś młody i czarny, to może użyć sobie takiego słowa. Myślałem, że jesteśmy dorosłymi ludźmi.

Carter od ponad 10. lat nadzoruje pozaboiskowe interesy LeBrona związane głównie z rozrywką. Poniżej cytat obecnego prezydenta New York Knicks, który wywołał to zamieszanie:

– To musiało boleć, gdy [Heat] stracili LeBrona. Dostali plaskacza prosto w twarz. Było jednak wiele małych rzeczy, które wypłynęły na wierzch. Kiedy LeBron grał w Heat i lecieli na mecz do Cleveland, on chciał po nim zostać na noc. Nie robi się czegoś takiego. Zespoły tego po prostu nie robią. Więc w tej sytuacji Erik Spoelstra napisał do Pata Riley’a: “Co mam robić?”. A Pat, który ma swoje żelazne zasady, odpisał: “Ty jesteś w samolocie. Ty jesteś z tą drużyną”. Nie możesz wstrzymać całej drużyny, bo ty, twoja mama i twoja paczka chcą spędzić dodatkowy wieczór w Cleveland.

Zawsze myślałem, że Pat miał naprawdę fajny klimat z tymi chłopakami, ale coś sprawiło, że to pękło. Wiem, że LeBron lubi szczególne traktowanie i musi mieć wszystko po swojemu.

← powrót do newsów

Komentarze

 1. budzior

  15 listopada 2016 o 08:26

  Paczka mu się nie spodobało, jaki pokrzywdzony…

  Lubię to: 4
 2. rekin

  15 listopada 2016 o 11:09

  chce być traktowany poważnie, a zachowuje się jak pizda, nice try

  Lubię to: 8

Skomentuj