Austin Rivers o relacjach Blake’a z CP3


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 9 listopada 2017
fot. AP Photo/Jae C. Hong

Los Angeles Clippers nigdy nie wyszli poza drugą rundę Playoffs w ciągu sześciu sezonów z Chrisem Paulem na pokładzie. Często pojawiały się przy tym wątpliwości, czy trio CP3 – Blake Griffin – DeAndre Jordan na pewno korzystnie oddziałuje między sobą.

Paul odchodząc z Clippers napomknął o problemach z kulturą w organizacji. Austin Rivers uważa, że problemem mogły być jednak jego relacje z Blake’iem:

– Relacje między nimi były dziwne. Nie wiem dlaczego. To było po prostu dziwne. Nikt nie wiedział, kto był liderem, a jeśli miałeś coś do powiedzenia, to zmieniłoby się w kłótnię. Wydawało mi się, że ludzie czasami bali się coś powiedzieć do Blake’a, bo nie wiedziałeś, jak on mógłby zareagować. Teraz jest zupełnie inną osobą, bardziej przystępną i to chyba dzięki temu, że go wsparliśmy. Wiemy, kto jest naszym liderem. Jesteśmy z Blake’iem całym sercem.

Paul latem poinformował Clippers o chęci zmiany otoczenia i został wymieniony do Houston Rockets. Blake krótko wypowiedział się o ich współpracy na parkiecie:

– Razem z Chrisem przewodziliśmy. Kiedy wszystko szło dobrze, piłka pięknie krążyła, ale kiedy w meczach czuliśmy opór, coś pękało i pojawiały się zgrzyty. Chcę być pewien, że teraz nie będzie nas to spotykać w tych trudniejszych chwilach.

Po pierwszych 10 meczach sezonu Clippers bez Paula mają bilans 5-5, a Griffin zalicza średnio 22,8 punktu, 8,5 zbiórki, 4,5 asysty, trafiając 40% rzutów za trzy.

← powrót do newsów

Skomentuj