Andrew Wiggins w końcu podpisał przedłużenie z Wolves


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 12 października 2017
wiggins

Andrew Wiggins po długich dywagacjach zgodził się podpisać pięcioletnie przedłużenie kontraktu z Minnesotą Timberwolves na kwotę 146,5 miliona dolarów.

Termin na podjęcie decyzji w tej sprawie upływał 16 października. Co warto zaznaczyć, umowa nie zawiera opcji zawodnika. Były agent 22-letniego obrońcy Billy Duffy od lipca negocjował maxa z Timberwolves, ale Kanadyjczyk podziękował mu za współpracę, gdy wszystko wydawało się już ustalone.

Numer 1 Draftu 2014 traktowany jest przez włodarzy Wolves jako filar zespołu razem z Karlem-Anthonym Townsem i Jimmym Butlerem, dlatego ofertę maksymalnego przedłużenia kontraktu otrzymał już na początku sierpnia. W ubiegłym sezonie Wiggins w 82 meczach zaliczał po 23,6 punktu, 4 zbiórki i 2,3 asysty, trafiając rekordowe 35,6% zza łuku, ale oczekuje się, że wykorzysta swój atletyzm i wyśmienite warunki fizyczne również po to, by siać zagrożenie po bronionej stronie boiska.

Wiggins trafił do NBA w 2014 roku po sezonie na uczelni Kansas. W dzień Draftu wybrali go Cleveland Cavaliers, by później wymienić do Minnesoty jako część wymiany za Kevina Love’a.

← powrót do newsów

Skomentuj