Brook Lopez

#11 środkowy

Data urodzenia: 1.04.1988 w North Hollywood
Wzrost i waga: 213 cm /118 kg
Uczelnia: Stanford
Draft: 2008: 10 pick – New Jersey

[post_list name=”nets”]

zaawansowane statystyki

Charakterystyka:

Poprzedni sezon zakończył już w połowie grudnia, kiedy doznał złamania w prawej stopie. Zanim wypadł z gry zdążył rozegrać tylko 17 meczów, w których notował najlepsze w karierze 20.7 punktów i 56.3% z gry, a też zatrzymywał rywali przy obręczy na fantastycznym wskaźniku 37.9%. Kontuzjował tę samą stopę, która wykluczyła go z gry w 2011/12. Ponownie miał ją operowaną, a w marcu pod nóż trafiła też jego lewa kostka. W ciągu trzech ostatnich sezonów stracił aż 134 spotkań, dlatego mimo że ma dopiero 26 lat, ponawiające się problemy ze stopą są niepokojące dla jego dalszej kariery. Chociaż nadzieję może dawać fakt, że przeszedł operację jakiej poddał się Zydrunas Ilgauskas, któremu pomogło to wrócić do zdrowia i po trzech w większości opuszczonych sezonach, potem przestał mieć z tym problemy.

2013: Najlepszy ofensywnie center ligi. Wrócił po straconym sezonie 2011/12 (kontuzja stopa), miał piąty najlepszy wskaźnik PER w lidze (24.8) i został wybrany do All-Star Game. Zdobywał 19.4 punktów, będąc 10 strzelcem NBA z najwyższą skutecznością od czasu swojego rookie year (52.1%). Trafiał najlepsze w karierze 69.4% wokół obręczy, ale też poprawił się z półdystansu w porównaniu do ostatnich sezonów, odnotowując 39.1% z 5-7 metrów. Nadal jednak problemem pozostają jego zbiórki i gra w obronie. Ze wskaźnikiem 13.2% był drugim najgorzej zbierającym środkowym spośród tych występujących regularnie w pierwszej piątce. Chociaż i tak było to dużo lepsze niż 10% jakie zaliczył w swoim poprzednim pełnym sezonie. W defensywie też robi postępy, zanotował rekordowe 2.1 bloków, ale nadal miał kłopoty z zatrzymywaniem rywali w post-up pozwalając im na 0.88 PPP. Ciągle też nie nauczył się podawać. 4.8 asyst na 100 posiadań było jego najgorszym osiągnięciem w karierze, a czwartym najgorszym wśród wszystkich środkowych.

Ciekawostki:

Brat bliźniak Robina Lopeza * Jego ojciec był bejsbolistą, a matką pływaczką * Razem z Robinem stworzyli drugi duet bliźniaków w historii uczelni Stanford po Jasonie i Jarronie Collinsie * Uwielbia oglądać filmy i czytać komiksy * Kiedyś chciałby pisać powieści lub scenariusze do filmów

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.