Wake-Up: Game-winner Okoro. Dominujący Kawhi

6

LA Clippers zrewanżowali się Oklahomie City Thunder i wyrzucili ich poza miejsca play-in. Przynajmniej na chwilę. Ten ścisk w środku tabeli Zachodu jest tak duży, że jeden mecz może oznaczać przesunięcie o kilka pozycji w jedną lub drugą stronę.

W tym momencie Thunder są ostatnimi w gronie czterech drużyny na pozycjach 8-11, mających identyczny bilans (36-37). Clippers wyprzedzają tę grupę o 2.5 meczu i są już prawie na remis z czwartymi Phoenix Suns.

Na Wschodzie tymczasem Brooklyn Nets przegrali po raz piąty z rzędu i spadli na siódme miejsce. Serię porażek mają też New York Knicks, podczas gdy Cleveland Cavaliers wygrali 8 z 10 meczów i powiększają swoją przewagę na czwartej pozycji.

New York @ Orlando 106:111 (I.Quickley 25 – B.Banchero 21)
Cleveland @ Brooklyn 116:114 (D.Mitchell 31 – M.Bridges 32)
Charlotte @ New Orleans 96:115 (P.Washington 18 – B.Ingram 30/11/10)
Oklahoma City @ LA Clippers 105:127 (S.Gilgeous-Alexander 30 – K.Leoanrd 32)

1) We wtorek Cleveland Cavaliers zdominowali drugą połowę spotkania na Brooklynie, zaliczając spokojną wygraną. Teraz już nie było tak łatwo i musieli sobie wyrwać zwycięstwo na finiszu. Po tym jak gospodarze w czwartej kwarcie uciekli na dwucyfrowe prowadzenie, Cavs uratowali się przejmując ostatnie dwie minuty. Ale też mieli mnóstwo szczęścia w decydującej akcji, a wcześniej pomoc od Brooklyn Nets, którzy pozwolili sobie wyrwać ten mecz.

Przez ostatnie dwie minuty Nets nie poradzili sobie z obroną rywali i aż trzy razy popełnili głupie błędy, złymi podaniami oddając piłkę w ręce Cavs. Po trzeciej stracie, faulowany został Donovan Mitchell i miał szansę doprowadzić do remisu. Kiedy stanął na linii, na zegarze pozostawało 11.6 sekundy. Lider gości pomylił się jednak przy drugim rzucie i wtedy rozpoczęła się szalona sekwencja zdarzeń.

Poprzedni artykułLeBron James dementuje doniesienia ESPN o swoim powrocie na parkiet
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1180): Rozdaje Oscary za sezonik 2022/23