Dniówka: Przed wakacjami w San Antonio

1
fot. NBA League Pass

Jeremy Sochan jest trzecim najlepszym strzelcem wśród debiutantów po przerwie na All-Star Weekend, zdobywając średnio 17.4 punktów, ale rozegrał w tym czasie tylko siedem meczów i dzisiaj kolejny przesiedzi na ławce. Ma kłopoty z kolanem, do tego San Antonio Spurs są wyjątkowo ostrożni i oszczędzają swoich najlepszych zawodników, żeby na finiszu sezonu, w tych nie mających już znaczenia spotkaniach, nic złego się nie stało.

W San Antonio mocno już czuć wakacje. Nie ma o co grać.

Skończą sezon w najgorszej trójce NBA, czyli przystąpią do loterii w gronie drużyn z największymi szansami na wylosowanie nagrody głównej. Oczywiście zdobycie Victora Wembanyamy byłoby game-changerem niczym pozyskanie Tima Duncana. W innym wypadku pozostanie im kontynuowanie długiego projektu przebudowy drużyny, który tutaj jest na wcześniejszym etapie niż w Detroit czy w Houston. Spurs dopiero rok temu po raz pierwszy wzięli zawodnika z dziesiątki draftu, więc nie mogą jeszcze planować odbicia. Chyba że dostaną Victora. To wszystko zmieni.

Najlepszym wolnym agentem Spurs będzie 23-letni Tre Jones, który niespodziewanie w tym sezonie przejął rolę podstawowego rozgrywającego, po tym jak nagle zwolniono Josha Primo. Można już o tym łatwo zapomnieć, ale to miał być rok Primo, w którym miał on potwierdzić swój gwiazdorski potencjał. Wiązano z nim bardzo duże nadzieje… Jones nie jest raczej materiałem na startera, ale wykorzystał swoją szansę i udowodnił, że może być solidnym rozgrywającym. Zdobywał średnio 12.5 punktów, choć cały czas brakuje mu rzutu (tylko 26% za trzy) i rozdawał 6.2 asyst. Nie jest takim mistrzem AST/TO jak jego starszy brat Tyus, ale też nie traci wielu piłek (3.77).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1178): Solilokwia i doldramy
Następny artykułZmarł Willis Reed, legendarny zawodnik New York Knicks

1 KOMENTARZ