Dniówka: Lakers coraz bliżej gry o playoffy, LeBron nie naciska na wzmocnienia. Gwarancje kontraktów

3
fot. YouTube

W Los Angeles znowu odżyły nadzieje. (Który to już raz?)

Lakers mają właśnie serię pięciu zwycięstw i znajdują się tuż za pierwszą dziesiątką tabeli, mimo że Anthony Davis nadal leczy kontuzjowaną stopę. Co więcej, nie tylko są w grze o miejsce w Play-In, ale bardzo w ich zasięgu jest nagle również walka o bezpośredni awans do playoffów. Na tym niezwykle wyrównam Zachodzie jeszcze wszystkim może się wydarzyć. Znajdując się tuż przed półmetkiem sezonu, Lakers mają już tylko mecz straty do swoich sąsiadów z LA, zajmujących obecnie szóstą pozycję, z serią sześciu porażek.

Kiedy AD doznał kontuzji, a drużyna przegrywała kolejne mecze, wydawało się, że jest już po wszystkim, a teraz okazuje się, że ten sezon jest jeszcze do uratowania. LeBron James nie pozwolił im się poddać. Od czasu gdy po porażce w Miami mówił, że nie chce grać dla samej gry w koszykówkę, tylko dla zwycięstw, jego Lakers zaczęli wygrywać. I to nawet w meczu, który opuścił z powodu choroby.

A skoro Lakers znowu są w grze, muszą też wrócić ciągnące się od początku sezonu dyskusje o potrzebie wzmocnienia składu. Cały czas mają przecież te dwa przyszłe picki w pierwszej rundzie, których mogą użyć w wymianach.

Po meczu w Sacramento Sam Amick z The Athletic podpuszczał LeBrona, pytając czy rozmawia z managementem i czy powinni zrobić trade, żeby zapewnić mu większe wsparcie teraz, zamiast czekać do offseason. James powtarzał, że zajmuje się grą i skupia na swojej pracy, a sprawy kadrowe zostawia innym. Ale naciskany, na odchodne stwierdził, że wszyscy wiedzą co powinno się dziać i on nie musi o tym mówić – „Y’all know what the f— should be happening. I don’t need to talk.”

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Kontuzja Duranta. Clutch Trae. Serie 6 porażek Clippers i Suns
Następny artykułFlesz: (Pięć) All-League Pass Teams 2022/23

3 KOMENTARZE