Wake-Up: Suns zatrzymali Aytona. Jazz i Knicks dalej rozmawiają

6
fot. NBA League Pass

Deandre Ayton dwa tygodnie czekał na nowy kontrakt, ale jak już wreszcie Indiana Pacers zdecydowali się położyć na stolę maksymalną ofertę za $133mln w cztery lata, wszystko potoczyło się błyskawicznie, bo Phoenix Suns już nie czekali i od razu to wyrównali.

Koniec zastanawiania się nad przyszłością 24-letniego centra. Ayton zostaje w Arizonie.

Przynajmniej na kilka najbliższych miesięcy. Do 15 stycznia nie może zostać wytransferowany, a potem jeszcze do końca sezonu będzie miał prawo zawetować ewentualną wymianę.

Suns podobno od początku wolnej agentury nie złożyli mu żadnej propozycji i nie uważali, że jest wart maksymalnych zarobków, ale ostatecznie nie mogli sobie pozwolić, żeby tak po prostu stracić jednego ze swoich najlepszych zawodników. Gracza, którego cztery lata temu wybrali z jedynką w drafcie.

1) Nie chcąc płacić Aytonowi aż tak dużych pieniędzy, Suns oczywiście mogli próbować porozumieć się z Pacers w sprawie sign-and-trade i może też dlatego Pacers zwlekali ze złożeniem swojej oferty, żeby się dogadać. Według Johna Gambadoro z Arizona Sports, proponowali w zmiana Mylesa Turnera, jednak Suns nie byli tym zainteresowani.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Suns jednak wyrównali max dla Aytona, bo nic się nie stało
Następny artykułDniówka: Opcja zawodnika

6 KOMENTARZE