Wake-Up: Ayton nadal czeka na ofertę kontraktu. Banchero zakończył grę w Summer League

9
fot. YouTube/ ESPN

Po 11 dniach wolnej agentury Deandre Ayton pozostaje najlepszym zawodnikiem dostępnym na rynku.

Wczoraj pojawiło się sporo doniesień, że Indiana Pacers są bliscy złożenia oferty, ale do tej pory nie dostaliśmy żadnej informacji, żeby rzeczywiście coś tutaj się wydarzyło. Ayton nadal czeka na nowy kontrakt.

1) Pacers w sobotę sfinalizowali trade Malcolma Brogdona. Wykonanie tego ruchu było konieczne, żeby móc zacząć poważne rozmowy z Aytonem, ponieważ dopiero po wymianie z Boston Celtics oficjalnie zyskali więcej cap space’u. Obecnie jest to około $26mln. Tylko oni i San Antonio Spurs mają jeszcze tak duże wolne środki. Choć nie jest to wystarczające na maksymalny kontrakt, którego wartość zaczyna się od $30.9mln. Tak więc w tym momencie Pacers są w stanie zaproponować tylko umowę poniżej maxa. Żeby to poprawić musieliby wykonać jeszcze jakiś ruch i zwolnić więcej pieniędzy albo dogadać się z Phoenix Suns w sprawie sign-and-trade.

Pacers muszą jeszcze pokombinować. Ale nie tylko Brian Windhorst donosi o ich dużym zainteresowaniu i w lidze panuje coraz większe przekonanie, że ta oferta z Indiany dla Aytona wkrótce się pojawi.

2) Dzisiaj odpędzie się spotkanie władz ligi, czyli Board of Governors, podczas którego właściciele drużyn mają przegłosować utrzymanie turnieju Play-In jako stałego elementu rozgrywek. W poprzednich latach był on w fazie testowej i decydowano tylko o turnieju na najbliższy sezon, ale pomysł się sprawdził, więc zostaje.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułHouston Rockets mogą nie być pewni inwestowania w Kevina Portera Jr.
Następny artykułDniówka: Starzejący się rozgrywający w LA

9 KOMENTARZE