Wake-Up: Start wolnej agentury. Brunson w NY. Beal zostaje w Wiz. Rekrodowy kontrakt Jokica

9
fot. NBA League Pass

Ostatecznie to nie otwarcie wolnej agentury okazało się największym wydarzeniem minionej nocy, ale bomba Kevina Duranta nie zatrzymała ruchu na rynku i jak zwykle w pierwszych godzinach free agency bardzo dużo się działo.

1) Dwukrotny MVP otrzymał największy kontrakt w historii NBA.

$270mln za pięć lat (prognozowana wartość, ostateczna zależy od poziomu salary cap w 2023/24).

To super-max przedłużenie dla Nikoli Jokica, które wejdzie w życie od 2023 roku. W pierwszym sezonie nowej umowy jego zarobki wyniosą około $46.6mln, natomiast w ostatnim będzie to już ponad $60mln.

Denver Nuggets pozyskali też nowego zmiennika dla swojego lidera. Będzie nim szybko starzejący się DeAndre Jordan (minimum). Do tego zatrzymali Davona Reeda. Poprzednio był na two-way kontrakcie, teraz dostanie normalną umowę.

2) Ja Morant dostał maksymalne przedłużenie swojego debiutanckiego kontraktu, ale jeszcze nie wiadomo czy zakwalifikuje się do Reguły Rose’a, czyli tego wyższego maxa. Jeśli w przyszłym sezonie ponownie znajdzie się w którejś z All-NBA Team, jego nowa umowa wyniesie $231mln za pięć lat. Bez tej opcji, będzie to $193mln.

3) Devin Booker i Karl-Anthony Towns dzięki znalezieniu się w All-NBA, mogli teraz podpisać super-max przedłużenie. Ich drużyny nie zwlekały, od razu kładąc na stole nowe kontrakty, które oczywiście obaj od razu przejęli. Dostaną po $224mln za cztery lata. Umowy wejdą w życie od 2024/25.

5) Bradley Beal także dostał swojego maxa od Washington Wizards.

Podpisał 5-letni kontrakt za $251mln.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Kevin Durant wreszcie może zdecydować o sobie
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1112): Epickie proporcje

9 KOMENTARZE