Flesz: Preview lipca dla pięknego Nowego Orleanu i wow Memphis

1
fot. bosw

Piękne jest też Memphis, Beale Street, muzyczna scena w Nashville, o Nowym Orleanie mówić nie trzeba. To dwa młode kluby z Głębokiego Południa, które próbują ponownie rozkochać nas w sobie od dnia Draftu 2019, w którym Zion poszedł z #1, a Ja Morant z #2. Obaj byli Top-10 graczami ligi, gdy widzieliśmy ich po raz ostatni, our precious idą dziś po maksymalne przedłużenia swoich kontraktów, i to nie jak dawać 242 mln dolarów Bradowi, czy nawet 212 milionów Zachowi na dziabniętym kolanie, ale Mr. Williamson i Mr. Morant mogliby dla przykładu wziąć mniej.

„Wziąć mniej”?

Spurs? Drugi kontrakt Giannisa? 1% dla Ukrainy? Szklanka wody o trzeciej rano i sms AUDI BIAŁE już czeka i nikt cię nie podsiądzie bo pomylił granatowe z czarne i jeszcze nie świta? Mniej? Jest lato, brać jak najwięcej.

Memphis Grizzlies
Zarobki: 97.8 mln dol. Cap Holdy 45.3 Przewidywany Cap Space: 0
Wolni agenci: Tyus Jones, Kyle Anderson, Jarrett Culver, Yves Pons
Draft: #22, #29, #47

Ważne kontrakty
PG Ja Morant (12.1 do 2023), De’Anthony Melton (16.3 do 2024), Tyrell Terry
SG Desmond Bane (5.9 do 2024), John Konchar (niegwarantowany 4.7 do 2024)
SF Dillon Brooks (11.4 do 2023), Ziaire Williams (15.5 do 2025)
PF Jaren Jackson Jr. (104.7 do 2026), Brandon Clarke (4.3 do 2023), Killian Tillie (1.9 do 2023), Santi Aldama (8.3 do 2025)
C Steven Adams (17.9 do 2023), Xavier Tillman (3.7 do 2024)

Wyjątki: 10.2 Non-Tax MLE, 4.0 Bi-Annual, Trade Exception 4.0 (G.Allen, 7/7/22), TE 1.0 (P.Beverley 1/8/22), TE 0.1 Juancho Hernangomez (7/9/22)

Młody GM Zachary Kleiman może sobie otworzyć 21 mln dolarów na rynku wolnych agentów lub nie robić tego, zatrzymać wolnych agentów Tyusa Jonesa i Kyle’a Andersona (ich cap holdy to odpowiednio 15.9 i 14.9 mln dolarów) i do dyspozycji mieć pełny Mid-Level. Memphis jeszcze stać na to, żeby nie grać proaktywnie, tylko czekać aż decyzje podejmą się same.

Grizzlies są w praktycznym i nietypowym położeniu jak na drugą drużynę całego sezonu regularnego i półfinalistę konferencji. Otóż w tym offseason mogą być pasywni, nie podpisywać ani Jonesa, ani Andersona, nie muszą nawet korzystać z MLE, a do przyszłego sezonu mogą przystąpić wtedy z niewiele gorszą rotacją – Melton może przesunąć się w miejsce Jonesa, Konchar na stałe wejść do gry, na co sobie już zapracował, a długi, młody wing Ziaire Williams już używany był w poprzednim sezonie jako niska czwórka, w gruncie rzeczy od pozycji 2 do 4. Jego three-point shooting za nową linią był niezły, koneksja alley-oop z Ja #TrustInJahBelieveInJah przy backdoor-screenach w punkt i wygląda na kolejny steal organizacji, która jest na ścieżce po tytuł w 2025 roku bardziej niż ktokolwiek inny w lidze.

Isiah Thomas czeka na swojego następcę i im dłużej czeka, tym lepszym jest w tym co robi obecnie na dużym ekranie. To już 32 lata, Chris, 32. Nie cieszyłem się z porażki Chrisa Paula, przysięgam, ale kolega rozbił ogródek w środku podwórka dużego kwadratu kamienic, kupił od miasta ten teren symbolicznie, sprytnie i tanio, ocenił też dobrze, że to ostatni moment, żeby zebrać się na otwarcie „Trzynastki”, wcześnie obudził się rano i przypomniał o polędwicy od mamy, którą zostawiłem w zamrażarce, pojechał po dzieci, wrócił już, gdy wszyscy jeszcze głęboko spali, ale o tym, że czekamy aż tak długo na małego, typowego PG, nr 1 gracza składu z pierścieniem, nikt nie wiedział.

Memphis powinno jednak spróbować zostawić Jonesa, jednego z GOATów ratio asyst-do-strat. To lineup, w którym Jones był rozgrywającym, a Morant grał obok niego jako combo w czystym attack-mode bez patrzenia na crosspass do rogu, i ten mały lineup grał na przełomie trzeciej/czwartej kwarty w najlepszych meczach Memphis serii z Minnesotą i Warriors. Melton niby może przeobrazić się we wszystko – rozgrywającego, obrońcę, snajpera – ale Jones to poranna gazeta na stole, śniadanie na czas i niespóźnienie się do pracy.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułStarzejący się Jordan i nigdy-emeryt Riley w książce „Cena naszych marzeń. Sportowe biografie bez cenzury”
Następny artykułWake-Up: Trwa show Draymonda. Warriors-Grizzlies w Święta?

1 KOMENTARZ