Nowojorski tag-team nr 1 przeszedł Cleveland, idzie po Boston

4

Brooklyn Nets prowadzili już 40-20 po pierwszej kwarcie i dowieźli zwycięstwo 115:108 nad Cleveland Cavaliers w meczu 7/8 turnieju Play-In.

BROOKLYN 115, CLEVELAND 108

Kyrie Irving rzucił 34 punkty, a Kevin Durant 25 punktów. Nets zaliczyli aż 33 asysty przy 45 celnych rzutach.

Cavaliers zmierzą się w piątek z wygranym środowego meczu Atlanta-Charlotte. Stawką jest gra w playoffach przeciwko rozstawionym z #1 Miami Heat.

Nets w najbliższą niedzielę o 21:30 naszego czasu rozpoczną w Bostonie rywalizację z #2 Celtics.

Kyrie Irving i Kevin Durant niszczyli Cavaliers od pierwszej minuty i nie pozwolili wydrzeć się temu z rąk w pierwszym w historii NBA meczu Play-In rozegranym w kwietniu.

Czuć było elektrykę tego wydarzenia. Czuć było nagle nietypową konieczność – okej, 6,5 tysiąca kilometrów od Nowego Jorku, oglądane w dodatku bez głosu, ale widać było dodatkowy zryw we stawianych na boisku krokach. W takich sytuacjach, niczym hustlujący szachiści z Parku Waszyngtona w Nowym Jorku, Kyrie i KD wychodzą na plac gry dymać turystów.

Irving trafił 12 z 15 rzutów, rzucił 34 punkty i rozdał 12 asyst. Durant trafił 9 z 16 rzutów, rzucił 25 punktów, zaliczył 11 asyst, miał 3 bloki i 2 przechwyty.

Irving i Durant trafili osiem pierwszych rzutów, Nets pchali piłkę do przodu, prowadzili 32-20 w 10 minucie i po pierwszej kwarcie już 40-20.

Caris LeVert nie potrafił pomóc Dariusowi Garlandowi, a wchodzący z ławki Nic Claxton hiperaktywnie bronił obręczy Nets, ale kiedy Durant poszedł na ławkę, Cavaliers odpowiedzieli szybką serią 9-2. To miało się powtórzyć po przerwie, bo kontuzjowany Seth Curry i wymęczony dźwiganiem w styczniu całej tej nieco głupiutkiej organizacji Patty Mills wyglądają jak cień gracza – w dodatku jednego i tego samego.

Kyrie to jednak miał od startu i kończył pierwszą połowę buzzerbeaterem – był w tamtym momencie 9/9 z gry. Nets prowadzili do przerwy 57-43.

Na starcie drugiej połowy Cavaliers, osłabieni brakiem Jarretta Allena, próbowali spowolnić Brooklyn ustawiając cudownego Evana Mobleya na środku pierwszej linii strefy. Próbowali tego wcześniej w pierwszej połowie, ale bez większego skutku.

Irving więc w dwóch kolejnych akcjach znakomicie rozbił tę strefę podaniami kozłem do Andre Drummonda, ten jadł ofensywną deskę i było już 69-47. Mecz miał okazję się skończyć w tym miejscu. Straty Cleveland odbijały się czkawką, a podobny pass kozłem Dariusa Garlanda pod kosz do Lauriego Markkanena został zdjęty przy obręczy przez KD.

Kyrie pierwszy rzut spudłował dopiero w 38 minucie – piłka wykręciła się z obręczy po trójce z prawego rogu. Znów z Durantem na ławce Cavaliers byli tym razem już jednak w trakcie runu 16-4, którym wracali do gry, mimo tego, że Garland doznał urazu kontuzjowanych od dwóch miesięcy pleców (sam piszę to wyłożony na łóżku, z nogami do góry, bo wiem co to znaczy heroiczna walka z bólem krzyża). To był ten moment, gdy Steve Nash tankował i zwlekał długo ze wpuszczeniem KD – Cavaliers zeszli do 80-87.

Garland następnie dwukrotnie potyrał Duranta – raz trójką, a drugi raz wkręcając się na lewy layup. Im dalej w mecz coraz bardziej widoczne było też to, że wszystko co Nets mogą wykombinować poza swoim duetem, to Bruce Brown pozorujący zasłony i podający w polu trzech sekund. Na to wydano setki milionów dolarów właśnie. Dwa kolejne pull-up jumpery Duranta w 45 minucie dały Nets prowadzenie 103-93 i później przy sześciu punktach straty na 30 sek. przed końcem meczu Cavaliers długo nie faulowali – wyglądali na zmęczonych 83 meczami sezonu regularnego, a to jeszcze nie koniec.

Dla Cleveland Garland rzucił 34 punkty, ale LeVert i Lauri Markkanen złożyli się na tylko 9 celnych z 26 oddanych rzutów. Mobley w 35 minut gry rzucił 19 punktów, miał 7 zbiórek i 2 bloki. Popełnił też 5 fauli, a mógł i powinien grać dłużej.

Wszystko przed Cleveland, a póki co starcie w piątek z przegranym środowego meczu Atlanty z Charlotte.

Brooklyn ustawia się na najbardziej elektryzującą serię całej pierwszej rundy playoffów. Boo, hoo, Boston. Nowojorski tag-team nr 1 kontra cały świat.