Flesz: ALL-ROOKIE 2ND TEAM

2
fot. nba.com

To najprawdopodobniej będzie jedna z najlepszych klas Draftu w tym millenium i być może najlepsza pod kątem ilości przyszłych All-Defensive Team graczy. Ba, trzech jest już kandydatami w tym sezonie!

Herbert Jones (F, New Orleans Pelicans). Steal Davida Griffina z #35 wyborem z Uniwersytetu Alabama. Magiczny duch wiatru Mississippi i babcinych obiadów na porczu przy piaszczystej drodze w 22 stopniach w cieniu. Kiedy go oglądam, książki Faulknera otwierają się same. Przypomina mi mix AC Greena i Dennisa Rodmana z ich pierwszych sezonów w lidze. Krzyczy do mnie z ekranu „Koszykówka! I LUV IT”. Herbie o jedno kółko lideruje debiutantom w przechwytach (1.6), trafia 35% trójek i – uważaj – 85% z linii rzutów wolnych. Oto cała lista debiutantów, którzy zrobili to przed nim w historii ligi: Steph Curry (i i i Larry Bird byłby trzeci, gdyby obniżyć widełki do 83% z linii). To wszystko. To cała lista. Herb to jeden z tylko 2 graczy w tym sezonie, których w obronie oglądam tunelowo. Kocham wszystko o nim: jego boiskową witalność, jego skromność i przede wszystkim głód gry. Piękny, długi atleta do gry w obronie, defensywnie jeden z najbardziej ekscytujących graczy, którzy przyszli do ligi w tym millenium. Jedyną rzeczą, której o nim nie lubię jest to, że nie gra w pozostałych 29 drużynach i nie oglądam go przez to w każdym meczu.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Rok temu Lakers nie zrobili wymiany po Lowry’ego
Następny artykułWake-Up: Nerwy na ławce Heat. Dominacja Celtics. Irving będzie mógł grać na Brooklynie

2 KOMENTARZE

  1. Bones ma też rewelacyjne prawdziwe imię – Nah’Shon. Herba świetnie się ogląda. Myślę, że w przyszłym sezonie Sochan będzie nam dostarczał podobnych defensywnych highlightów.

    Lubię to: 18