Wake-Up: Pelicans wyprzedzili Lakers w tabeli Zachodu. Celtics rozbili Nuggets. Game-winner Spurs

5

New Orleans Pelicans wyprzedzili Los Angeles Lakers w tabeli Zachodu. Obie drużyny mają w tym momencie identyczny bilans, ale to Pels wygrali jedyne dotychczas bezpośrednie starcie, dlatego przesunęli się na dziewiąte pozycję, podczas gdy ekipa LeBrona zajmuje teraz ostatnie miejsce dające występ w Play-In.

Ale jeszcze istotniejszy remis w tabeli Zachodu jest nieco wyżej, w rywalizacji o uniknięcie turnieju i bezpośredni awans do playoffów. Denver Nuggets po wysokiej porażce z Boston Celtics zrównali się bilansem z Minnesotą Timberwolves, którzy w ten sposób wskoczyli do pierwszej szóstki.

San Antonio @ Golden State 110:108 J.Richardson 25 – J.Poole 28

1) Zacznijmy od wyjaśnienia zagadki ze zdjęcia – co takiego zobaczył Justin Anderson?

2) New Orlenas Pelicans podobnie jak w piątek w San Antonio, także teraz w Atlancie bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Było 35-18 po pierwszej kwarcie i długo utrzymywali przewagę, a potem przetrwali finisz, gdy Atlanta Hawks wreszcie ich dogonili w ostatnich minutach. Jonas Valanciunas odzyskał dla gości prowadzenie trafiając trudnego jumpera nad Clintem Capleą i miał też ważne zbiórki. Pelicans zdominowali walkę na tablicach i trzech ich podkoszowych zanotowało double-double. Valanciunas miał 26 punktów i 12 zbiórek. CJ McCollum dołożył 25 punktów i 8 asyst, natomiast z ławki znowu x-faktorem był Jose Alvarado (15 PKT).

Poprzedni artykułPowrót Jamala Murraya nie jest jeszcze przesądzony
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1075): Czasem kompletnie zapomina o Duncanie