Wake-Up: Grizzlies przedłużyli serię pokonując Warriors. Game-winner Ingrama. Zamieszanie w szatni Wiz

11

Memphis Grizzlies pozostają najgorętszą drużyną NBA.

Przedłużyli swoją serię do 10 zwycięstw, zrzucając z pozycji lidera Zachodu Golden State Warriors, do których w tym momencie tracą już tylko 2.5 meczu… W bezpośredniej rywalizacji jest 2-1 dla drużyny Ja Moranta.

Phoenix Suns wrócili na jedynkę zatrzymując serię Toronto Raptors.

Brandon Ingram natomiast zakończył serię super lineupu Minnesoty Timberwolves.

Oklahoma City @ Washington 118:122 S.Gilgeous-Alexander 32/8a – K.Kuzma 29
Phoenix @ Toronto 99:95 J.Crowder 19 – O.Anunoby 25
Golden State @ Memphis 108:116 S.Curry 27/10/10 – J.Morant 29/8a
Minnesota @ New Orleans 125:128 A.Edwards 28 – B.Ingram 33/9a
Detroit @ Chicago 87:133 J.Jackson 16 – N.Vucević 22
Denver @ LA Clippers 85:87 A.Gordon 30-/12z – A.Coffey 18

1) Ja Morant zdobył 28 punktów, z czego 5 w ostatniej minucie, którymi przypieczętował zwycięstwo.

Ale w tym meczu Memphis Grizzlies przede wszystkim po raz kolejny pokazali siłę swojego głębokiego składu.

Grali bez kontuzjowanego Dillona Brooksa i przebywającego w protokołach Stevena Adamsa, do tego Jaren Jackson Jr miał kłopoty z faulami, a Desmond Bane nie mógł się wstrzelić (11 punktów z 14 rzutów). Mogli za to liczyć na świetne występy Tyusa Jonesa i Ziaire’a Williamsa. Dla debiutanta był to dopiero trzeci występ w roli startera i ustanowił swój rekord strzelecki z 17 punktami. Jones zdobył tyle samo, odgrywając kluczową rolę z ławki. Trafił wszystkie 5 rzutów za trzy, a jego dwie kolejne trójki pod koniec czwartej kwarty właściwie przesądziły losy meczu, dając gospodarzom bezpieczną przewagę. Miał też 6 zbiórek, 8 asyst i wskaźnik aż +20.