Enes Kanter zmienił nazwisko na bardziej zapadające w pamięć

2

Jeżeli w dzisiejszym świecie chcesz być głosem ludu, to musisz zrobić coś ze swoim nazwiskiem. Nie możesz być po prostu Enesem Kanterem. Musisz stać się czymś więcej. Shams Charania z The Athletic jako news dnia serwuje nam dzisiaj informację o tym, że center Boston Celtics zmienił swoje nazwisko przy okazji uzyskania amerykańskiego obywatelstwa – Ron Artest zadzwonił już z gratulacjami.

Od teraz 29-latek będzie posługiwał się nazwiskiem Enes Kanter Freedom. Na koszulce będzie to wyglądało mniej więcej tak – fotoszopka była zbędna, zawodnik występował już z napisem Freedom podczas występów w bańce w Orlando. Freedom to teraz nazwisko zawodnika, który do tej pory był Kanterem. Dotychczasowe nazwisko będzie natomiast od dzisiaj funkcjonować jako nowe drugie imię. Według doniesień zmiana została podyktowana chęcią walki o prawa człowieka, którym to Freedom oddaje się całym sercem.

Freedom oprócz zaliczania w swojej karierze średnich na poziomie 11.4 punktu i 7.9 zbiórki może się również pochwalić konfliktem z prezydentem Turcji Recepem Erdoğanem, świeżym konfliktem z LeBronem Jamesem i koncernem Nike, a także wkrótce – konfliktem z chińskim rządem.

60

Poprzedni artykułFlesz: Najtrudniejsze dopiero przed Warriors
Następny artykułJohn Wall spotkał się z managementem Rockets w sprawie swojego powrotu

2 KOMENTARZE