Wake-Up: Embiid ledwo przeżył COVID, Harden wybuczany, kryzys Chicago

8

Cześć tu Maciek, przejmuję Wake-Upa, co łatwo rozpoznać po tytule i po tym że jesteś dziś tu drugi raz, bo pierwszy raz, gdy byłeś, Wake-Upa jeszcze nie było. Za nami jedna z najlepszych nocy w tym sezonie, a kto zarwał po północy ją w CANAL+, nie ma czego żałować. Pod warunkiem, że wytrwał do końca!

W sobotę wrócił Joel Embiid i mieliśmy aż dwie dogrywki w Philly w meczu z Minnesotą. Timberwolves są już 6-1 w siedmiu ostatnich meczach.

Chicago Bulls za to przegrali już trzy z czterech ostatnich spotkań koszykówki mężczyzn, w tym z Pindianą, Pouston i ostatniej nocy u siebie z Piami osłabionym brakiem Tylera Perro.

Phoenix Suns z kolei kontynuują passę zwycięstw i są już na 16-tu po śmieszku z Jamesa Hardena na Brooklynie. We wtorek i w piątek zapowiedź WCF Finals 2022 (?) Suns-Warriors.

New Orleans @ Utah 105:127 J.Valanciunas 12/12z – D.Mitchell 21/7/7

1) Sprzedajemy w ten weekend 20-latka z Minnesoty.

D’Angelo Russell 27 ze swoich 35 punktów rzucił już po trzech pierwszych kwartach, a Anthony Edwards zablokował Joela Embiida w jego rewelacyjnym comebacku po ośmiu meczach przerwy i Timberwolves wygrali aż po dwóch dogrywkach w Filadelfii 121:120.

Timberwolves prowadzili 15-toma po pierwszej kwarcie i do przerwy, zanim Sixers wrócili w trzeciej i prowadzili jeszcze 120-119, i Tyrese Maxey kozłował piłkę na 16 sek. przed końcem, zanim puścił tak mocno telegrafowane podanie do Embiida, że Russell je przechwycił i kontrę skończył Taurean Prince.