Grizzlies oddadzą Juana Hernangomeza do Boston Celtics

0

Juan Hernangomez nie zdąży rozegrać w koszulce Memphis Grizzlies nawet jednego spotkania. Adrian Wojnarowski z ESPN donosi na Twitterze, że ekipa Miśków doszła do porozumienia w sprawie wymiany z Boston Celtics.

Celtowie za byłego zawodnika Minnesota Timberwolves oddadzą w wymianie dwóch guardów – Krisa Dunna i Carsena Edwardsa, a także możliwość zamiany drugorundowego picku w 2026 roku. Wymiana będzie mogła zostać oficjalnie dopięta dopiero 15 września, kiedy minie moratorium na wymianę dla Dunna i Edwardsa – za Wojem:

Hernangomez został zawodnikiem Grizzlies w ramach wymiany, w której ci oddali do Minnesoty Patricka Beverleya. Hiszpan ma przed sobą jeszcze dwa lata kontraktu o wartości ponad 7 milionów dolarów za sezon, jednak ostatni rok nie jest w tym przypadku w ogóle gwarantowany.

Dunn również zmienił klub w ostatnim czasie, kiedy na początku sierpnia został wytransferowany przez Atlanta Hawks do Bostonu. Piąty numer Draftu 2016 ma jeszcze rok ważnej umowy, a latem 2022 roku będzie szukał dla siebie nowego kontraktu na rynku wolnych agentów.

41