Dniówka: Wakacje 'staruszków’. Heat wyglądają na zwycięzców offseason

2
fot. YouTube/ Toronto Raptors

Los Angeles Lakers ustanowili nowy rekord offseason dodając do składu szczęściu zawodników mających co najmniej 32 lata, co oczywiście od razu stało się gorącym tematem, ale nie tylko w LA te wakacje to czas ’staruszków’. Bo przecież na rynku wolnych agentów było też kilku innych doświadczonych zawodników, którzy zainkasowali ogromne wypłaty. 36-letni Chris Paul otrzymał drugi najwyższy kontrakt offseason wart $120 milionów za cztery lata (choć nie jest w pełni gwarantowany), 35-letni Kyle Lowry dostanie $90mln za trzy lata gry w Miami, natomiast kończący w październiku 34 lata Mike Conley zgarnął $68mln/3. A nie zapominajmy jeszcze o przedłużeniach – Jimmy Butler ma podpisać maksymalną umowę, która zagwarantuje mu ogromne zarobki do czasu 37. urodzin, podczas gdy Stephen Curry w ramach nowego kontraktu dostanie $60mln za sezon, w którym skończy 38 lat.

Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno temu Tilman Fertitta uważał, że wydanie dużych pieniędzy na 33-letniego rozgrywającego było jego największym biznesowym błędem. Odrodzenie się Paula nie tylko jemu pomogło zainkasować kolejną ogromną wypłatę, ale też innym weteranom, bo drużyny bardziej uwierzyły, że to może się opłacić. W końcu nie tylko LeBron James mimo upływu lat cały czas potrafi utrzymać wysoki poziom gry. Te granice stale się przesuwają i kariery są coraz dłuższe. Zawodnicy wolniej się starzeją, coraz lepiej potrafią zadbać o swoje ciało, a medycyna przywrócić ich do zdrowia po kontuzjach.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1011): A jednak kończy podsumowywać Free Agency
Następny artykułAndre Iguodala ponownie zagra w koszulce Warriors

2 KOMENTARZE

  • 2 za 1 czyli Dragic i Achiuwa za Lowrego bez 2nd picku jednak. Lowry dostaje też 85mln$/3 a nie 90mln$ (możliwe, że ta różnica to jakieś ewentualne bonusy).
   Ustabilizowali sobie skład na 2-3 sezony, ponieważ jeszcze doszło extension Butlera. Na papierze wygląda to bardzo solidnie jeżeli chodzi o wąską playoffową rotację, jednak na sezon regularny przydałby się jeszcze jakiś backup na pg.
   Heat podpisali tez fenomenalnie grającego w Lidze Letniej przeciwko Lakers i Warriors Omera Yurtsevena – fajny stretch center.

   Lubię to: 2