Steph Curry podpisze czteroletnie przedłużenie za $215 milionów

5

Update: Adrian Wojnarowski właśnie potwierdził, że Steph zostaje na dłużej w San Francisco. Curry i Warriors uzgodnili warunki nowej umowy za $215 milionów, która zacznie obowiązywać od sezonu 2022/23.


Na początek nie jest to może przedwczesna bomba wolno – agencyjna, a raczej coś na co wszyscy czekali. Marc Stein kilkadziesiąt minut temu poinformował na Twitterze, że według jego źródeł Golden State Warriors i Stephen Curry dojdą w najbliższym czasie do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu.

33-letni były MVP, który w ostatnim sezonie ponownie wyglądał jak jeden z najlepszych koszykarzy na świecie nie będzie długo zastanawiał się nad wystosowaną przez Warriors propozycją dodatkowych czterech lat gry za niebagatelną kwotę 215 milionów dolarów:

Jeżeli Curry rzeczywiście złoży podpis pod przedłużeniem, będzie to oznaczać, że pozostanie pod kontraktem do końca sezonu 25/26 – będzie miał wtedy 38 lat. Klay Thompson i Draymond Green mają umowy ważne do 2024 roku co oznacza, że Warriors jeszcze przez kilka najbliższych lat będą mieli do dyspozycji cały swój mistrzowski trzon drużyny.

58

KOMENTARZE

 1. Ponad 50 milionów za sezon dla 38-latka? Jest duże ryzyko, że za parę lat ten kontrakt będzie wyglądał bardzo źle ze sportowego punktu widzenia.

  Lubię to: 8
  • To jest gracz który jest bezcenny dla tej organizacji, w jego przypadku nie występuje coś takiego jak „za wysoki kontrakt”.
   Po za tym tak naprawdę w tej lidze oprócz niego jest tylko jeszcze jeden gracz który też jest wart wszystkich pieniędzy świata.

   Lubię to: 23
   • Dlatego podkreśliłem – „ze SPORTOWEGO punktu widzenia” :) chodziło mi w domyśle o wartość kontraktu w stosunku do tego co Steph będzie wtedy w stanie zaoferować na boisku.

    Lubię to: 6