Dniówka: Noc draftu. Czekanie na Lillarda i Beala przyhamuje handlowanie?

3
fot. YouTube/ESPN

To już dzisiaj, przed nami noc draftu. Początek o godzinie drugiej, a zaraz po oficjalnym otwarciu przez Adma Silvera, na scenie do Komisarza dołączy wybrany z jedynką Cade Cunningham. Wracamy do normalnej formuły draftu z udziałem zawodników, już bez wideo połączeń, które miały miejsce w zeszłym roku. Najbardziej obiecujący gracze tradycyjnie będą czekali w green roomie aż wyczytane zostaną ich nazwiska, a wszyscy eksperci są zgodni, że Cunningham będzie pierwszy.

Cade to pewniak. Każdy inny wybór byłby ogromną niespodzianką, choć Detroit Pistons cały czas przekonują, że nic nie jest przesądzone i biorą pod uwagę kilka nazwisk. Ale nawet jeśli chcieliby postawić na kogoś innego, wtedy najpewniej przehandlują swój pick, przesuwając się niżej. Niezależnie kto będzie wybierał jako pierwszy, ma wziąć Cunninghama. A są oczywiście drużyny, które próbują wyciągnąć od Pistons jedynkę. Podobno Houston Rockets podejmowali bardzo agresywne starania, a Oklahoma City Thunder byliby gotowi do picków (których oczywiście mają mnóstwo) dorzucić Shai Gilgeousa-Alexandera. Póki co jednak do żadnej wymiany nie doszło i wszystko wskazuje na to, że Pistons nie zrezygnują z możliwości wzięcia zawodnika powszechnie uważanego za zdecydowanie największy talent tegorocznego naboru.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułLakers bliscy pozyskania Buddy’ego Hielda
Następny artykułPodcast Sitarz Kwiatkowski: Dzień Draftu

3 KOMENTARZE

  1. Gdzie będzie można obejrzeć draft na żywo? Gdzieś wyczytałem, że można zrobić to na espn playerze. Trzeba tylko sobie założyć konto i np „wykupić” 7 dniowy free trial. Ktoś to robił np rok temu, jest tam draft? Np LP chyba nie ma z tego co się orientowałem. Dzięki za pomoc :)

    Lubię to: 6