Kyle Lowry na radarze New Orleans Pelicans

0

Wczorajszego wieczora Marc Stein z The New York Times przekazał informację, według których New Orleans Pelicans są zainteresowani przejęciem Kyle’a Lowry’ego podczas jego tegorocznej wolnej agentury. Toronto Raptors nie mają zamiaru odpuszczać w sprawie weterana i będą szykować dla niego ofertę kontraktu, ale lista zainteresowanych drużyn ma być w jego przypadku wyjątkowo długa, a wiele z tych potencjalnych zespołów będzie mogło oprócz pieniędzy zaoferować mu realną walkę o mistrzostwo.

Pelicans teoretycznie nie będą mieli wystarczającej ilości gotówki potrzebnej do przejęcia Lowry’ego jako wolnego agenta, ale w Nowym Orleanie liczą w tym wypadku na opcję sign-and-trade. Wszystko będzie jednak zależeć od ich decyzji w sprawie swoich zastrzeżonych wolnych agentów – Lonzo Balla i Josha Harta, a także możliwej wymianie z udziałem Stevena Adamsa lub Erica Bledsoe.

35-letni Lowry w sezonie 20/21 rozegrał dla Raptors 47 spotkań, w których notował średnie na poziomie 17.2 punktów, 5.4 zbiórki i 7.3 asysty.

37