Wes Unseld Jr zostanie nowym trenerem Washington Wizards

1

Washington Wizards zakończyli proces rozmów z kandydatami i wybrali nowego trenera. Ma nim zostać Wes Unseld Jr. Jak podaje Adrian Wojnarowski, Wizards zaproponowali mu już to stanowisko. Teraz obie strony będą negocjowały warunku kontraktu i oczekuje się, że w ciągu najbliższych dni dojdzie do formalnego porozumienia.

Unseld Jr już od dłuższego czasu był postrzegany jako faworyt na coacha Wizards. Na finiszu jego najpoważniejszymi konkurentami byli asystenci Milwaukee Bucks, Darvin Ham i Charles Lee.

Przez ostatnie sześć lat Unseld Jr pracował w sztabie Mike’a Malone’a w Denver Nuggets (w minionym sezonie jako główny asystent), ale jest bardzo silnie związany z Wizards, ponieważ jego zmarły rok temu ojciec jest największą legendą klubu. Unseld Sr był MVP ligi i poprowadził Wizards do ich jedynego mistrzostwa w 1978 roku. Junior wychowywał się w Waszyngtonie i też swoją pracę w NBA zaczynał w Bullets/Wizards, gdzie spędził w sumie 14 lat. Najpierw jako skaut gdy jego ojciec był GMem, potem przez pięć sezonów siedział na ławce obok Eddie’go Jordana i Flipa Saundersa. Doświadczenie zdobywał też w Golden State Warriors i Orlando Magic.

34

KOMENTARZE