Dniówka: Budenholzer doprowadził Bucks do finału, ale nadal ma dużo do udowodnienia

8
fot. NBA League Pass

Sześć i zero. To łączna liczba rozegranych meczów w finałach i zdobytych pierścieni przez wszystkich zawodników znajdujących się w drużynach, które dzisiaj rozpoczną rywalizację w ostatniej serii playoffów. Nikt z nich jeszcze nie zdobył mistrzostwa, a Jae Crowder jest jednym, który grał wcześniej w finałach. W tych bardzo nietypowych, zeszłorocznych finałach w bańce. Trudno jednak mówić tu o przewadze doświadczenia Phoenix Suns w sytuacji, gdy dla trójki ich starterów to przecież dopiero pierwsze playoffy w karierze. Natomiast ich trener dopiero po raz pierwszy przeszedł pierwszą rundę.

Na tym tle bardzo wyróżnia się Mike Budenholzer. Pięć i cztery – to liczba jego wizyt w wielkim finale i zdobytych pierścieni. Oczywiście w roli asystenta Gregga Popovicha. To jednak nie zmienia faktu, że siedząc u boku Popa miał okazję wiele razy uczestniczyć w tej decydującej rozgrywce. Dobrze zna atmosferę i presję walki o mistrzostwo.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPodcast Sitarz Kwiatkowski: Zapowiedź Finałów 2021
Następny artykułKajzerek: 47 lat później

8 KOMENTARZE