Mavericks zatrudnili Jasona Kidda i nowego GMa

3

Update: Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i Dallas Mavericks sfinalizowali porozumienie z Jasonem Kiddem, który obejmie stanowisko head coacha. Równocześnie zatrudnili nowego generalnego managera. Został nim Nico Harrison, wieloletni kierownik w Nike, mający świetne kontakty z zawodnikami w całej lidze.

——

Nowego trenera mają już Boston Celtics i Indiana Pacers, ale cały czas jeszcze kilka drużyn pozostaje z wakatem na tym stanowisku. Jedną z nich są między innymi Dallas Mavericks, którzy jednak mają już podobno swojego faworyta na ławkę – tak przynajmniej wynika z doniesień przekazanych przez Marca Steina z The New York Times:

Ekipa z Teksasu na początek chce się skupić na znalezieniu odpowiedniego zastępstwa dla Donniego Nelsona, który przez wiele lat pełnił rolę prezydenta do spraw operacji koszykarskich. Dopiero później na czele z nowym członkiem managementu rozpoczną poszukiwania trenera, ale jeśli wierzyć raportom Steina mówi się w tym kontekście głównie o Jasonie Kiddzie.

Wieloletni trener Mavericks Rick Carlisle, który dzisiaj objął posadę w Indiana Pacers w rozmowie z dziennikarzami ESPN stwierdził nawet, że Kidd według niego wydaje się być idealnym kandydatem na szkoleniowca Luki Doncića i odnajdując wspólny język mogliby wspólnie stworzyć z drużyny prawdziwego kontendera.

Poprzedni artykułDniówka: Bucks muszą odpowiedzieć w Game 2. Pacers przejęli Ricka Carlisle’a
Następny artykułChauncey Billups nowym trenerem Blazers

3 KOMENTARZE

    • MacMahon u Windhorsta powiedział wprost, że Carlisle mial zle relacje ze swoim asystentem Mosleyem, który był faworytem zawodników. I że obawiał się, że sam mając zle relacje np z Luka zostanie zastąpiony przez Mosleya. Dlatego powiedział to co powiedział żeby jasno pokazać kogo nie popiera.

      Inna sprawa ze Kidd mial poparcie Dirka i Finleya więc pewnie i tak by dostal te pracę

      Lubię to: 4