Wake-Up: Terance Mann wprowadził Clippers do Finałów Zachodu. Będzie Game 7 w Philly

37

Przyjechali do Salt Lake City prosto po zakończeniu długiej, 7-meczowej walki z Dallas Mavericks. Przegrali dwa pierwsze spotkania z Utah Jazz, a kiedy doprowadzili do remisu w serii, stracili Kawhia Leonarda. W szósty meczu przegrywali już 25 punktami, ale ta drużyna od początku playoffów pokazuje niezwykły charakter, umiejętność znajdowania odpowiedzi na rywali i przychodzenia do gry w kluczowych momentach. Tym razem LA Clippers też wrócili i po niezwykłym, szalonym meczu zapewnili sobie występ w Finałach Zachodu.

Wreszcie się udało! Rok temu będąc o krok od awansu przegrali trzy kolejne mecze, teraz mają serię czterech zwycięstw. Po 50 latach czekania i wielu zmarnowanych szansach, Terance Mann i Reggie Jackson wprowadzili ich do najlepszej czwórki playoffów. Po co komu Kawhi?

Staples Center po raz pierwszy od zatrzymania ubiegłego sezonu była wypełniona po brzegi i było czuć ogromną energię kibiców, kiedy ich drużyna przejmowała mecz. Hala eksplodowała i w Los Angeles rozpoczęło się świętowanie.

Ale Clippers nie mają za dużo czasu, żeby nacieszyć się tym sukcesem, bo już w niedzielę muszą stawić się w Phoenix na Game 1. Początek o 21:30.

Teraz pozostają pytania o stan kolana Leonarda i status przebywającego na kwarantannie Chrisa Paula.

W niedzielę też odbędzie się ostatni mecz półfinałów konferencji, ponieważ Philadelphia 76ers przetrwali i na Wschodzie obie serie rozstrzygną się w Game 7.

Utah Jazz tymczasem zaczynają offseson, który w pozostałej części ligi szybko się rozkręcił i wczoraj mieliśmy już pierwszy transfer w wykonaniu nowego prezydenta Boston Celtics.

Philadelphia @ Atlanta 104:99 (3-3) S.Curry 24 – T.Young 34/12a
Utah @ LA Clippers 119:131 (2-4) D.Mitchell 39 – T.Mann 39

1) Po pierwszej połowie w LA zanosiło się, że czekają nas trzy Game 7. Wszystko układało się po myśli Utah Jazz. Mike Conley zagrał po raz pierwszy w tej serii. Donovan Mitchell nie miał problemów z kostką, dostawał się do kosza i trafiał z dystansu. Jordan Clarkson rozpalił się w drugiej kwarcie na 21 punktów, prowadząc duży run, którym uciekli rywalom. Ofensywa Jazz śmigała na 72 punkty, a do tego znacznie lepiej niż wcześniej spisywali się w obronie i na przerwę schodzili z 22-punktowym prowadzeniem…

Po czym Clippers zdominowali resztę meczu 81:47.