Tom Thibodeau z nagrodą Coach of the Year

8

New York Knicks rozczarowali w playoffach, odpadając już po pięciu meczach, ale wcześniej byli jednym z największych objawień sezonu. Fazę zasadniczą zakończyli na czwartym miejscu w tabeli Wschodu z bilansem 41-31, mając niemal dwa razy więcej zwycięstw niż rok wcześniej. Jeszcze przed sezonem nikt nie przewidywał, że są w stanie zrobić playoffy, ale Tom Thibodeau stworzył zgrany zespół, który grał twardo i świetnie bronił, co przełożyło się na zaskakująco dobre wyniki, a teraz też zapewniło Thibsowi tytuł Trenera Roku.

Dla Thibodeau to druga w karierze statuetka Coach of the Year. Pierwszą zdobył dokładnie 10 lat temu, nagrodzony za swój pierwszy sezon na ławce Chicago Bulls.

W głosowaniu Thibs minimalnie wyprzedził Monty’ego Williamsa. Trener Phoenix Suns otrzymał nawet dwa głosy więcej na pierwsze miejsce, ale w sumie uzbierał 11 punktów mniej. Na podium znalazł się też Quin Snyder z Utah Jazz.

34

KOMENTARZE

  1. Najgorszy procent zwycięstw COTY od czasu Doca Riversa w Orlando 99/00. Ale zdecydowanie popieram wybór ze względu na wpływ jego pracy na postęp zespołu.

    Lubię to: 5