Lauri Markkanen chce przetestować rynek wolnych agentów

8

Niezależnie od tego, czy Chicago Bulls przedstawią Lauriemu Markkanenowi ofertę kwalifikacyjną i uczynią go tym samym zastrzeżonym wolnym agentem, młody skrzydłowy zamierza w offseason szukać dla siebie nowej drużyny – sam zainteresowany przyznał to w ostatniej rozmowie z K.C. Johnsonem z NBC Sports Chicago:

Mam dopiero 23 lata i jeszcze wiele koszykówki przede mną, ale myślę że to dobry moment, aby sprawdzić co mogę znaleźć w innym miejscu. Uważam, że mogę zaoferować wiele więcej, niż to co robię do tej pory.

W grudniu Bulls proponowali Finowi przedłużenie kontraktu, ale obie strony ostatecznie nie doszły do porozumienia. Kością niezgody miały tutaj okazać się podobno potencjalne zarobki Markkanena, który chciał zarabiać na sezon kilka milionów dolarów więcej niż mu zaproponowano. Po przeciętnym sezonie zapędy w Chicago na nową umowę dla siódmego numeru w Drafcie 2017 mocno wyhamowały, a przed marcowym trade deadline zawodnik był nawet oferowany w paczce do New Orleans Pelicans za Lonzo Balla.

53

KOMENTARZE

  • Bosze Why. Ty byś pewnie nawet Kryche Pawłowicz widział w koszulce Spurs. Człowieku jaki ty jesteś Popovich’owy – ręce opadają. Nigdy nie zrozumiem kibiców Spurs, którzy tak bardzo pałają miłością do białych podkoszowych. Masz na pozycji PF wybranego z 17 numerem Samanic’a, który drugi rok nie jest w stanie sie przebić do rotacji, pod wielkim Emmett’em Brown’em. Jest także dwóch białych kloców, którzy za przeproszeniem g…. wnoszą. Widać, ze ostatnie lata niczego sie nie nauczyły?! Markkanen tylko w jednym sezonie rozegrał więcej niż 60 spotkań w sezonie, i było to w sezonie debiutanckim. Spurs potrzebują siły oraz atletyzmu pod koszem. Bo jak widać największym walczakiem na tablicach jest gość grający na PF o wzroście 196 cm (Keldon + DJ). Markkanen (213cm) z roku na rok coraz gorzej zbiera i obecnie jest to 5.3 zb. na mecz & 4.6 zb. na bronionej desce (Keldon 196cm 6.0 zb. & 4.6 zb. na bronionej desce).
   Spurs potrzebują przede wszystkim Centra z prawdziwego zdarzenia, który nie jest przestawiany i ośmieszany przez Hartenstein’a, Len’a, Zubac’a, Nurkic’a, czy jak w ostatnim pojedynku z Grizz przez Jonasa. Markkanen owszem, lecz na przyzwoitym kontrakcie i pod warunkiem, ze Spurs w końcu pozyskają prawdziwego walczaka i obrońce na pozycji Centra. Kiedy ostatnio w tym zespole grał dobry środkowy?

   Lubię to: 8
 1. I fajnie, chociaż to trochę zawodnik o niespełnionym potencjalne póki co. Może to Chicago, a może coś innego, więc chyba dobrze, że chce zbadać rynek🙂Tak jak kolega powyżej napisał, rzeczywiście Spurs, w których szykuje się przemeblowanie, to dobra opcja. Jeżeli Popp zostanie, myślę że byłby w stanie z tego zawodnika wycisnąć dużo więcej, niż obecnie jest to czynione w Chicago✌️

  Lubię to: 7
 2. Wszystko pieknie, ale jako RFA to on se moze chciec – to klub decyduje czy daje oferte/wyrownuje inna oferte.
  No chyba, ze NYK wjada na bialym koniu z maxem…

  Lubię to: 6