Zawodnicy dwudziestego tygodnia rozgrywek

0

Kolejny tydzień ligowych rozgrywek dobiegł końca, przyszedł zatem czas na przyznawane co poniedziałek wyróżnienia dla Zawodników Tygodnia. Władze NBA ogłosiły przy pomocy oficjalnego komunikatu, że nagrody za mecze rozgrywane od 3 do 9 maja otrzymują: Bojan Bogdanović z Utah Jazz oraz Russell Westbrook z Washington Wizards.

Russell Westbrook w ostatnich tygodniach przejmuje Konferencję Wschodnią. Nie dość, że sam wykręca niesamowite indywidualne cyferki, to jeszcze przekłada się to wyraźnie na wyniki drużyny, która jeszcze w marcu mogła zacząć spisywać ten sezon na straty. Teraz natomiast Wizards walczą o jak najlepsze rozstawienie przed turniejem play-in, a w minionym tygodniu udało im się zwyciężyć trzy razy w czterech spotkaniach. Westbrook notował w tych meczach monstrualne średnie na poziomie 22.3 punktu, 17.3 zbiórki i 18.3 asysty.

Na Zachodzie Bojan Bogdanović pod nieobecność Donovana Mitchella i Mike’a Conleya poprowadził Utah Jazz do perfekcyjnego tygodnia z kompletem czterech zwycięstw. Chorwat notował w tym czasie 29.3 punktu na skuteczności 62.3% i dokładał do tego 4.5 zbiórki i 1.5 asysty na mecz.

22