Wake-Up: Wraca kosz w 20 stopniach, Heat czują matchup z Bostonem

14

Za nami przedostatnia niedziela sezonu, rozpoczęta nagle w Eurowizji w ponad 20-stopniowym cieple. To jak święta w maju. Dziś obudziłem się w nowym kraju.

Przed nami jeszcze kilka takich motywów aż do końca lipca, bo znowu grać będziemy nietypowo i jeszcze inaczej niż rok temu, gdy to pod koniec lipca dopiero zaczynaliśmy.

W takim cieple i o tej porze oglądać NBA można by cały rok. W te dni, gdy w playoffach będą po cztery mecze, ten pierwszy mecz będzie wcześniej, drugi może też. To marzenia, żeby otrzymać wcześnie coś też i w następnych rundach, choć czasem się ten niedzielny o 21:30 trafia.

W Polsce Czarni Słupsk wygrali drugi mecz finału I ligi różnicą 61 punktów, w Eurowizji Miami Heat prowadzili już w niedzielę w Bostonie różnicą 26 do przerwy, po nich New York Knicks przerwali swój dołek w trasie i pokonali Clippers, a na koniec nocy Anthony Davis poprowadził Lakers do wreszcie-zwycięstwa z pełnym składem Phoenix Suns.

Celtics powoli wyraźnie stają się słabsi w matchupach z Miami, ale i z Sixers.

Jedni i drudzy w ostatnich meczach po prostu postowali cały ten niski obwód Celtics, już nie tylko samego Kembę Walkera, ale Fourniera, Pritcharda czy Sixers Jaylena Browna. W sobotę nawet Andre Iguodala i Trevor Ariza brali niższych na plecy i jedli. Playoffowe perspektywy dla Celtics nie wyglądają dobrze.