LeBron James: “Myślę, że już nigdy nie wrócę do 100% sił”

4

LeBron James powrócił po najdłuższej przerwie spowodowanej kontuzją w całej swojej 18-letniej karierze. Teraz wspólnie z wracającym po równie długiej rehabilitacji Anthonym Davisem próbują złapać meczowy rytm, który pozwoli im na komfortowe wejście w kluczową fazę sezonu.

W swoim pierwszym meczu po powrocie 36-letni James wyglądał na zardzewiałego, ale w gruncie rzeczy zaprezentował się całkiem przyzwoicie notując 16 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. Co prawda na koniec spotkania zmarnował szansę na potencjalnego game-winnera, ale sam przyznawał, że kontuzjowana kostka po tak długiej przerwie od parkietu dawała mu się jeszcze we znaki. W rozmowie z dziennikarzami LeBron przyznał jednak również – chyba po raz pierwszy w swojej karierze – że zdaje już sobie sprawę ze swoich ograniczeń wiekowych:

Już w trakcie rehabilitacji wiedziałem, że nie wrócę do 100% swojej dyspozycji. Nie wydaje mi się, żeby było to jeszcze kiedykolwiek możliwe biorąc pod uwagę ten etap mojej kariery.

47

KOMENTARZE

  1. Powoli przychodzi nam żegnać się z Królem. I nie ma tu znaczenia czy siego lubi czy nie. Na każdego z nas miał większy lub mniejszy wpływ. Trzymam za niego kciuki bo nie widzę następcy który podniósł by rękawice w walce o ściganie się z MJ.

    Ale może jeszcze 3/4 lata pogra (ale czy to będzie to samo?)
    Osobiście widzę w nim paliwa na finały jeszcze na 2 lata (sezon regularny to będzie okres, w którym będzie musiał przetrwać w kapsule czasu do play offów)

    Lubię to: 4