Krzesło Terry’ego Stottsa w Portland powoli staje się coraz cieplejsze

1

Terry Stotts nie musi w tym momencie obawiać się o swoją posadę trenera Portland Trail Blazers, ale według informacji przekazanych przez Jasona Quicka z The Athletic, management drużyny z Oregonu mocno prześwietli dotychczas wykonaną pracę trenera w najbliższym offseason.

Quick wyjaśnia, że problemem w Blazers pozostaje defensywa, która w tym sezonie jest jedną z najgorszych w lidze. Dodanie do składu dobrych obrońców w osobach Roberta Covingtona, Derricka Jonesa, Normana Powella i Rondae Hollisa-Jeffersona miało pomóc drużynie w tym aspekcie, tymczasem podnoszą się głosy, że to właśnie trener ponosi największą winę za tą sytuację i Blazers będą musieli przeanalizować, czy Stotts jest w stanie wykrzesać z tej drużyny więcej.

Blazers w tym momencie znajdują się na szóstym miejscu w tabeli Zachodu, a do piątych Los Angeles Lakers tracą jedynie 2 mecze. Z pięcioma najlepszymi drużynami ze swojej Konferencji mają jednak fatalny bilans 1-8 i nie wróży to dobrze przed rozpoczęciem fazy playoff.

Stotts pozostaje trenerem Blazers od 2012 roku, a jego kontrakt jest ważny jeszcze przez jeden rok. Z drużyną udało mu się zanotować dotychczas bilans 392-312.

29

KOMENTARZE