Jamal Murray zerwał ACL’a i kończy sezon

12

Generalnie pierwsze wrażenie po kontuzji Jamala Murraya we wczorajszym spotkaniu przeciwko Golden State Warriors było takie, że będzie to coś poważnego, jednak do ostatnich chwil sympatycy Denver Nuggets liczyli na cud i łagodną diagnozę. Niestety wykonane kilka godzin po spotkaniu dokładne badanie rezonansem nie pozostawiło złudzeń i teraz Shams Charania z The Athletic jako pierwszy poinformował o tym, że Murray zerwał więzadło krzyżowe ACL w lewym kolanie i w zwiazku z tym nie zobaczymy go już w tym sezonie na parkietach NBA:

Na razie status medyczny zawodnika został określony jako “poza grą przez czas nieokreślony”, jednak przy tego typu kontuzjach czas odpoczynku liczony jest w miesiącach i istnieje możliwość, że zawodnik opuści również początek kolejnego sezonu – wszystko będzie zależeć od tego jak zareaguje na rehabilitację.

W trwających rozgrywkach Murray rozegrał 48 spotkań. Ostatnie kilka tygodni to dla niego najlepszy okres gry w całym sezonie i ewidentnie udawałomu się pielęgnować formę na rozpoczęcie playoffów. W skali całego sezonu notował średnie na poziomie 21.8 punktu, 4 zbiórki i 4.8 asysty na mecz, a jego wskaźnik PER wynosił 18.80.

54

KOMENTARZE