Shai Gilgeous-Alexander kolejne dwa tygodnie poza grą

0

Na powrót Shaia Gilgeousa-Alexandera przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Oklahoma City Thunder nie mają zamiaru naciskać swojego młodego gwiazdora na przyspieszanie rehabilitacji i z najnowszych informacji wynika, że SGA pozostanie poza grą minimum do połowy kwietnia:

SGA pozostaje poza grą od 24 marca, kiedy to zdiagnozowano u niego zapalenie rozcięgna podeszwowego w prawej nodze. Początkowo mówiono o kilku meczach przerwy, jednak w ostatnich dniach zaczęły się pojawiać informacje o tym, że guard odpocznie dłużej niż zakładano.

Posiłkując się źródłami z otoczenia drużyny Grzmotów można wywnioskować, że Gilgeous-Alexander będzie liczył na rozegranie jeszcze kilku meczów w trwających rozgrywkach, ale z drugiej strony management nie będzie chciał go zbyt mocno eksploatować mając na uwadze krótki offseason po sezonie i jego możliwe występy dla kadry Kanady w wakacje.

W swoim trzecim sezonie na parkietach NBA 22-latek notuje najlepsze w karierze 23.7 punktu i 5.9 asysty, a do tego dokłada 4.7 zbiórki.

Poprzedni artykułDniówka: Clippers będą sprawdzać Cousinsa, dzisiaj grają z Nuggets. Redick krytykuje Pelicans
Następny artykułMinimum tydzień przerwy Johna Collinsa z Hawks