Wymiana: Victor Oladipo w Miami

9

Już wydawało się, że największą niespodzianką trade deadline będzie brak wymiany z udziałem Victora Oladipo, ale jednak Houston Rockets w ostatnim momencie zdążyli go przehandlować. Przenosi się do Miami Heat, czyli tam, gdzie od dawna wielu go widziało.

Heat w ostatnich godzinach prowadzili intensywne negocjacje z Toronto Raptors próbując pozyskać Kyle’a Lowry’ego, ale nic z tego nie wyszło (zostaje w Toronto/Tampa), więc sięgnęli po Oladipo.

Shams Charania ma szczegóły wymiany – Heat oddali Avery’ego Bradleya, Kelly’ego Olynyka i prawo do zamiany pickami w pierwszej rundzie draftu 2022.

Olynyk jest w ostatnim roku kontraktu ($12.2mln), podczas gdy u Bradleya kolejny sezon to opcja drużyny ($5.9mln), tak więc Rockets zamienili schodzącą umowę Oladipo na inne schodzące pieniądze. Jedyny zysk to prawo zmiany picków. Niziutka cena, ale… zawsze coś za gracza, który odszedłby w wakacje?

Heat po małych wzmocnieniach weteranami (Ariza, Bjelica), teraz pozyskali zawodnika, który ma być ich kolejną gwiazdą i pomóc im wrócić do wielkiego finału.

63
Poprzedni artykułWymiana: Raptors oddają Terence’a Davisa i Matta Thomasa
Następny artykułWymiana: Hornets przejęli Brada Wanamakera z Warriors

9 KOMENTARZE