Wymiana: Nikola Vucević oddany do Chicago Bulls

7

Transferowe szaleństwo przed trade deadline szybko się rozkręca i Wojnarowski już rzucił pierwszą dużą bombę – Nikola Vucević opuszcza Orlando, przenosząc się do Chicago.

Boom! To duża niespodzianka, ponieważ Orlando Magic mieli nawet nie chcieć rozmawiać o wymianie swojego lidera, a on chciał zostać na Florydzie… Po raz kolejny przekonujemy się, że w NBA wszystko szybko się potrafi zmienić.

Magic oddają Vucevica i Al-Farouqa Aminu do Chicago Bulls, w zamian przejmując Wendella Cartera Jr., Otto Portera i dwa picki w pierwszej rundzie draftu (2021 – chroniony w top4, 2023).

Vucević rozgrywa swój życiowy sezon (24.5 punktów, 11.8 zbiorek, 3.8 asyst i 40.6% za trzy), jest jednym z najlepszych środkowych w lidze i po raz drugi w karierze został wybrany do All-Star Game, ale jego popisy nie przekładały się na wyniki zdziesiątkowanej przez kontuzje drużyny. Teraz będzie dużym wsparciem dla Bulls w walce o playoffy.

Bulls bardzo chcą wygrywać, podczas gdy Magic rozpoczynają poważną przebudowę. Wiadomo, że szykują się też do przehandlowania Aarona Gordona i Evana Fourniera.

Carter to zawodnik, który może przydać się w tym przyszłościowym projekcie drużyny. Co prawda na razie nie spełnił oczekiwań na miarę podkoszowego wybranego z siódemką w drafcie (w tym sezonie (10.9 punktów, 7.8 zbiórek i 2.2 asyst), ale jest jeszcze bardzo młody i w kwietniu skończy dopiero 23 lata.

Porter natomiast zapewni Magic elastyczność finansową i miejsce w salary cap po sezonie. Jest na schodzącym kontrakcie za $28.5mln. Dodajmy, że zarobki Vucevica i Aminu w przyszłym roku wyniosą ponad $34mln.

Poprzedni artykułWymiana: JaVale McGee wraca do Denver
Następny artykułWymiana: Evan Fournier w Bostonie

7 KOMENTARZE

    • Wcześniej też tam zmierzali. Pomimo 10 miejsca mają tylko 3 mecze straty do czwartych Hornets więc mogą nawet myśleć o walce o przewagę parkietu w pierwszej rundzie (mało prawdopodobne) albo chociaż o uniknięcie play-in. I tak nie byli w obecnym składzie w stanie tankować bardziej niż Pistons, Magic, Rockets, Timberwolves i pewnie jeszcze kilka drużyn.

      Lubię to: 8
  1. Szczerze mówiąc dobry deal Orlando. Trzymanie Vuca w perspektywie kontuzji 2 kluczowych graczy bylo bez sensu.

    Będą mieli w tym roku 2 picki w 1 rundzie w tym jeden swój bardzo wysoko. W przyszłym sezonie wraca Isaac i można próbować zbudować coś wokół niego i nowych graczy z draftow

    Lubię to: 1