Wymiana: Trevor Ariza wzmacnia Miami Heat

6

Nie jest to może wymiana, która zmieni układ sił w całej lidze, ale możemy ją potraktować jako przedsmak zbliżającego się wielkimi krokami trade deadline. Miami Heat doszli do porozumienia z Oklahoma City Thunder w sprawie wymiany weterana ligowych parkietów – Trevora Arizy. O rozmowach w tej sprawie mówiło się już od kilkunastu godzin, a jako pierwszy o finalizacji poinformował nas niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN:

W zamian za 36-letniego Arizę ekipa z Florydy odda do Thunder Meyersa Leonarda i drugorundowy pick w Drafcie 2027 roku. Według najnowszych doniesień Leonard najprawdopodobniej w ogóle nie pojawi się w Oklahoma City, a Thunder będą starali się wymienić go do innej drużyny przed trade deadline.

Ariza pozostawał poza NBA właściwie od prawie roku. Ostatni mecz rozegrał w marcu ubiegłego roku dla Portland Trail Blazers, którzy pozyskali go w wymianie z Sacramento Kings. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu został kilkukrotnie wymieniony, ostatecznie lądując w Thunder. Management Sama Prestiego pozwolił jednak weteranowi na pozostanie poza drużyną i od początku rozgrywek poszukiwał możliwości do wymiany w zamian za pick w Drafcie.

81

KOMENTARZE