Doniesienia o dostępności Kristapsa Porzingisa przybierają na sile

3

Kilka godzin temu nazwisko Kristapsa Porzingisa zaczęło po raz kolejny pojawiać się w plotkach transferowych. Raporty Tima MacMahona z ESPN wskazują na to, że w ligowych kuluarach panuje przekonanie o możliwej dostępności zawodnika Dallas Mavericks w wymianie:

Porzingis też wie, że jego nazwisko pojawia się w różnych plotkach transferowych. Mark Cuban i Ricks Carlisle mogą publicznie temu zaprzeczać, ale wśród ligowych managementów panuje przekonanie, że to tylko zasłona dymna.

Faktycznie, Mark Cuban po raz kolejny zdążył zdementować doniesienia w sprawie Porzingisa. Podobnie wypowiadał się pod koniec lutego, kiedy światło dzienne ujrzały informacje o tym, że Mavs po cichu sondują rynek w sprawie Łotysza.

W tym sezonie Porzingis zalicza 20.5 punktu i 8.6 zbiórki, jednak wystąpił dotychczas jedynie w 21 spotkaniach swojej drużyny. W Dallas nie mogą narzekać na jego występy, jednak coraz częściej zarzuca mu się, że nie przykłada się do obrony tak dobrze jak kiedyś. Zalicza o pół bloku mniej niż w ubiegłym sezonie, a wskaźnik defensive box plus-minus na poziomie -1.5 jest w jego przypadku najniższym w karierze.

96

KOMENTARZE

  1. dallas przytomnie spierdala. Z tego kontraktu, bo wiedza ze sezon Łotysza zazwyczaj kończył się w połowie stycznia. W kalendarzu post covidowym to ten czas właśnie nadszedl

    Lubię to: 4