Adam Silver liczy na terminowy start kolejnego sezonu

0

Po styczniowej fali zakażeń koronawirusem wśród ligowych zawodników nie ma już śladu, a kolejne cotygodniowe raporty informują już tylko o pojedynczych przypadkach pozytywnych testów. Komisarz ligi Adam Silver w swojej zwyczajowej rozmowie z mediami przed Meczem Gwiazd wyraził nadzieję, że trwający sezon będzie ostatnim, który będzie toczył się pod dyktando światowej pandemii, a kolejny rozpocznie się zgodnie z planem na jesień:

Jestem dość optymistycznie nastawiony na kolejne miesiące. Wierzę, że będziemy mogli wystartować z nowym sezonem w normalnym październikowym terminie. Blisko połowa naszych drużyn gości już na swoich trybunach część kibiców. Jeżeli szczepionka będzie efektywna, zadziała na wszystkie warianty koronawirusa i przyjmowana będzie zgodnie z harmonogramem, to w przyszłym sezonie liczymy na zapełnienie naszych hal w blisko 100%.

Silver dodał, że NBA nie będzie zmuszać zawodników do przyjmowania szczepionki, jednak ze swojej strony liczy na rozsądek – jednocześnie podkreślając zrozumienie dla ich obaw. Według komisarza gracze w którymś momencie mogą zdecydować się na szczepionkę ze względu na brak konieczności codziennego testowania i ewentualnych wymuszonych samoizolacji.

34