Grant i Vucević na celowniku Celtics i inne plotki transferowe od Shamsa

0

Na trzy tygodnie przed trade deadline Shams Charania przyszedł na The Athletic z najnowszymi doniesieniami zza kulis NBA.

* Według źródeł Shamsa, Jerami Grant jest głównym celem szukających wzmocnień i dysponujący ogromnym trade exception Boston Celtics. Nie ma jednak nic o tym, czy Detroit Pistons w ogóle są gotowi rozmawiać o wymianie swojego nowego gwiazdora, którego podpisali przed sezonem. Inny gracz, którym zainteresowani są Celtics to Nikola Vucević.

* Detroit Pistons pracują nad buyoutem Blake’a Griffina i oczekuje się, że przehandlują trafiającego 43.5% trójek Wayne’a Ellingtona, którym są zainteresowani kontenderzy.

* Cleveland Cavaliers nadal szukają nowej drużyny dla Andre Drummonda i przeprowadzili kilka wstępnych rozmów, ale w lidze panuje sceptycyzm, że uda im się zrobić transfer. Zainteresowanie ich centrem mieli wyrazić między innymi Chicago Bulls.

Cavs są też gotowi rozmawiać o wymianie Cediego Osmana, Taureana Prince’a i JaVale’a McGee.

* W lidze panuje przekonanie, że Houston Rockets raczej szybciej niż później będą chcieli wytransferować PJ Tuckera, ale wszystko zależy od tego jakiej ceny będą oczekiwali. Na ten moment szukają w zmian młodego zawodnika. Zainteresowani Tuckerem są Nets, Bucks, Heat i Lakers.

* Sixers, Heat, Warriors, Bucks i Celtics znajdują się wśród drużyn, które wyraziły zainteresowanie pozyskaniem Nemanji Bjelicy. Sacramento Kings dostają też telefony w sprawie Harrisona Barnesa.

* Kilka drużyn kontraktowało się z Brooklyn Nets pytając o Spencera Dinwiddie. Co prawda od grudnia jest on poza grą lecząc zerwane ACL, ale podobno rehabilitacja przebiega dobrze i nie wyklucza, że jeszcze wróci pod koniec sezonu. Kluczowym elementem w ewentualnej wymianie jest to, że przejmując go teraz, otrzyma się jego prawa Birda, co ułatwi podpisanie go w wakacje. Mimo kontuzji, oczekuje się, że Dinwiddie zrezygnuje ze swojej opcji na $12.3mln i wejdzie na rynek.

* Minnesota Timberwolves rozglądają się za silnym skrzydłowym. Na ich celowniku znaleźli się między innymi John Collins i Aaron Gordon. Podobno z Orlando Magic prowadzili już rozmowy zanim Gordon doznał poważnej kontuzji kostki i oczekuje się, że zostaną one wznowione, jak tylko skrzydłowy wróci do gry.

* San Antonio Spurs otrzymują zapytania o swoich weteranów na kończących się kontraktach – LaMarcus Aldridge, DeMar DeRozan, Rudy Gay, Patty Mills i Trey Lyles – i słuchają ofert.

121