Atlanta Hawks zwolnili Lloyda Pierce’a

2

Drugi trener w tym sezonie stracił pracę. Atlanta Hawks zdecydowali się zwolnić Lloyda Pierce’a, o czym jako pierwszy poinformował niezawodny Adrian Wojnarowski.

Hawks przystępowali do tego sezonu z ogromnymi oczekiwaniami, ale w ostatnim czasie przegrali 11 z 15 meczów i na kilka dni przed zakończeniem pierwszej części rozgrywek znajdują się dopiero na 11. miejscu Konferencji Wschodniej z bilansem 14-20.

Trzeba jednak od razu podkreślić, że bardzo dużą rolę w tych rozczarowujących wynikach odegrały kontuzje. Nie mogli dotychczas za bardzo liczyć na zawodników, których pozyskali w offseason  – Danilo Gallinari opuścił 12 meczów, Rajon Rondo 16, Bogdan Bogdanović nie gra od połowy stycznia, a Kris Dunn jeszcze ani razu nie pojawił się na parkiecie. Co więcej, od 16 spotkań poza grą jest też rozgrywający świetny sezon De’Andre Hunter. Od początku sezonu trener nie miał do dyspozycji pełnego składu, ale to nie okazało się wystarczającym usprawiedliwieniem dla managementu. Pierce już od dłuższego czasu znajdował się na gorącym krześle.

Lloyd Pierce spędził na ławce w Atlancie dwa i pół sezonu zaliczając łączny bilans 63-120 (.344).

Rolę tymczasowego trenera Hawks przejmie Nate McMillan.

McMillan przed obecnym sezonem został głównym asystentem w Hawks. Jak podaje Woj, początkowo opierał się przed zastąpieniem swojego kolegi, ale przekonało go wsparcie Pierce’a.

46

KOMENTARZE