Pau Gasol dementuje doniesienia o powrocie do gry w Europie

0

Pau Gasol porozumiał się z FC Barcelona w sprawie kontraktu, który zwiąże go z hiszpańską drużyną do końca sezonu – to doniesienia hiszpańskiego dziennikarza Emiliano Carchii ze Sportando Basketball.

Przynajmniej tyle wiedzieliśmy kilkadziesiąt minut, ale rzeczywistość szybko się zmieniła po tym jak sam zainteresowany po raz drugi w ostatnich kilku miesiącach postanowił zdementować rzekome doniesienia ze Starego Kontynentu:

Po raz kolejny pragnę odnieść się do doniesień płynących z Hiszpanii. Chcę poinformować, że jedyne na czym się w tym momencie skupiam to moja rehabilitacja i nie jestem jak na razie gotowy na powrót na parkiet. Jeżeli tylko będę w stanie podzielić się nowymi informacjami w tej sprawie, zrobię to samodzielnie.

Gasol to sześciokrotny All-Star, który dwa razy sięgał po mistrzostwo NBA w barwach Los Angeles Lakers. W sezonie 18/19 grając dla San Antonio Spurs i Milwaukee Bucks zameldował się na parkiecie w 30 spotkaniach, w których grał marginalne 11 minut na mecz. Od tego momentu 40-latek poświęca swój czas na leczenie kontuzji lewej stopy i przygotowywanie się do Igrzyszk Olimpijskich w Tokio, w których chciałby wystąpić z reprezentacją Hiszpanii.

53