Anthony Davis poza grą przez minimum 2-3 tygodnie

2

Anthony Davis zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że jest liderem wśród zawodników jeżeli chodzi o przebyte badania rezonansem magnetycznym. Tym razem jednak nie obędzie się bez dłuższej przerwy od gry.

Przed niedzielnym meczem przeciwko Denver Nuggets, AD opuścił dwa poprzednie spotkania z powodu kłopotów ze ścięgnem Achillesa. Występ przeciwko drużynie Nikoli Jokića jedynie pogorszył sprawę i Davis ponownie musiał przejść dokładne badania.

Adrian Wojnarowski z ESPN jako pierwszy poinformował kilka minut temu, że MRI wykazało naderwanie ścięgna w łydce i tym samym Lakers będą musieli radzić sobie bez swojego drugiego najlepszego zawodnika przez minimum 2-3 najbliższe tygodnie:

Według Woja, Jeziorowcy będą podchodzić do kontuzji 27-latka bardzo ostrożnie i niewykluczone, że zobaczymy go na parkiecie dopiero po tegorocznym Meczu Gwiazd.

W porównaniu do swojego pierwszego sezonu dla Lakers Davis gra nieco bardziej asekuracyjnie i kilku komentatorów zdążyło mu już zarzucić, że nie przykłada się do występów tak jak jeszcze kilka miesięcy temu. Niemniej jednak w niecałe 33 minuty gry udaje mu się zdobywać średnio 22.5 punktu i 8.4 zbiórki.

47

KOMENTARZE