Między Rondem a Palmą (949): Fałszywy pozytyw

16
fot. Oskar Pilch po przeróbce

Dziś rozmawiamy o Kościele Ja Moranta, emerżęnsji Houston i emergency w Dallas i Miami. Sprawdzamy na chwilę sobotnie Lakers-Boston, dlaczego nie słuchamy już Windhorsta i czy Wniebowzięci to drugi Rejs.

[wpdm_file id=988] 

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Memphis nadchodzi, Houston nadchodzi! Gamewinner Bookera
Następny artykułDniówka: Najlepsi w lidze Clippers w starciu z gwiazdami Nets. Westbrook vs. Lillard

16 KOMENTARZE

 1. Zacna palma. Co do Dallas – Luka gra po prostu slabo. Widac ze fizycznie nie domaga. Ma tez dużo trudniej bo Dallas fatalnie rzuca za 3 w tym sezonie. Są najgorsi w całej lidze w % celnych rzutow za 3 (w zeszłym sezonie 10 miejsce). W dzisiejszej NBA nie można z takim wynikiem marzyć o czymś poważnym. Strata Setha jest tylko częściowym wytłumaczeniem bo akurat Richardson gra nieźle.

  Problem Porzingisa jest taki ze on ciągle wraca po czymś. I jak juz zaczyna lapac rytm to znowu ma przerwę. Jeśli nie trafia trojek (30% w tym sezonie) to jego produktywność ofensywna drastycznie spada bo w post jest jednym z najmniej efektywnych graczy w lidze.

  Zgadzam się trochę z Mackiem ze gracz na poziomie Luki powinien wziąć ten zespol na plecy i zrobić chociaż 50%. Na razie nie jest w stanie i nie ma zbyt wielu znaków, ze bedzie lepiej.

  Lubię to: 2
   • Źle nie jest bo to ciągle swietny gracz. Ale oczekiwania były większe, mial byc sezon na miarę MVP. Na razie jest daleko od tego.

    Luka juz kolejny rok zawodzi w końcówkach, bardzo rzadko potrafi przejac i zamknąć mecz. Przyklad z ostatniej nocy – przez 6 ostatnich minut meczu na styku zdobyl 2 pkt z wolnych. Jak zespol ma wygrywać jeśli lider, który dominuje posiadania, nie punktuje w końcówkach. W zeszłym roku przegrali masę spotkan w końcówkach i w tym jest niestety to samo.

    Lubię to: 1
    • Ale Luka to nie jest automat do spełniania oczekiwań fanów z Europy, nie podpisał nigdzie umowy na MVP sezon. Ma problemy ze skutecznością, ale jak pokazują zaawansowane statystyki, nadal daje drużynie bardzo dużo, co ciekawe po obu stronach parkietu. Niech pograją zdrowi przez 2-3 tygodnie i wtedy zacznijmy ferować wyroki. Moim zdaniem błąd leży bardziej po stronie managementu niż samego zawodnika, co nasi Palmowicze zdążyli wczoraj przedyskutować. Nie oczekujmy od białego 21-letniego bajtla cudów, kurwa, gdzie był Jordan i Pedro w jego wieku :D Przypominam, że przebywa w opresyjnym środowisku uprzywilejowanych Afroamerykanów, którzy dzięki uwarunkowaniom genetycznym mają sporo łatwiej już na starcie #wlm #kmwtw

     Tymczasem niektórzy tasują się pod 13/8 Moranta, który urodził się w tym samym roku co Doncic i też nie rzuca za trzy. W dodatku gra w drużynie, która bez niego robi 4-4 (przegrywając 2xLAL i z Bostonem), a w ostatnim dwumeczu z SAS, gdy siedzi na ławce wcale nie traci, tylko jeszcze powiększa przewagę. Morant po powrocie z kontuzji w czterech zwycięstwach zrobił w sumie +11(!!!) przy +54 drużyny :D A Maciek robi podśmiechujki z Desmonda Bane’a, bo przecież Luka to ma regularnie na parkiecie obok siebie 3 All-Starów.

     Lubię to: 9