Markelle Fultz zerwał ACL, opuści resztę sezonu

7

Markelle Fultz zerwał więzadło ACL w lewym kolanie, co oznacza, że już na ośmiu meczach zakończył swoje występy w tym sezonie.

Kontuzji doznał w połowie pierwszej kwarty pojedynku z Cleveland Cavaliers podczas penetracji i od razu było wiadomo, że jest to coś poważniejszego, kiedy padł na parkiet, a potem nie był w stanie o własnych siłach zejść do szatni.

Badania szybko potwierdziły najczarniejszy scenariusz.

22-letni Fultz miał udany początek sezonu. W pierwszych siedmiu meczach zdobywał średnio najlepsze w karierze 14.3 punktów i zaliczał również rekordowe 6.1 asyst.

Jak świetnie pamiętamy, większość z pierwszych dwóch lat kariery stracił przez problemy z barkiem i dopiero poprzednio w 2019/20 udało mu się rozegrać pełen sezon. W zeszłym miesiącu Fultz podpisał z Orlando Magic przedłużenie debiutanckiego kontraktu za $50mln w trzy lata.

To już drugi z młodych zawodników Magic poza grą na cały sezon. Wcześniej stracili Jonathana Isaaca, który zerwał ACL w sierpniu podczas restartu.

39

KOMENTARZE

  1. Szkoda młodego, bo zaczynało to niezle wygladac. Ale obserwując gre tego jegomośćia, to wisialo to w powietrzu. Gral glownie na agresywnym wejsciu w pomalowane,a to zazwyczaj tak sie konczy.

    Lubię to: 8
  2. w takim młodym wieku to zabójstwo ! tym bardziej po tym co się z nim działo w Philly. jest hajs jest w sumie młody , więc być może jeszcze jest w stanie coś pograć…

    Lubię to: 5