Dniówka: Nets stracili Dinwiddie’go. Zaskakująco gorący Cavs. Bucks w Miami

3
fot. Junfu Han, Detroit Free Press / Newspix.pl

Sezon dopiero co się rozpoczął, ale dla Spencera Dinwiddie’go niestety trwał zaledwie trzy mecze. Zdążył rozegrać 64 minuty zanim kontuzja zakończyła jego występy w 2020/21. Doznał częściowego zerwania więzadła ACL w prawym kolanie, dlatego musi przejść operację, a potem czekają go długie miesiące rehabilitacji. Przeważnie przy tego typu urazach powrót do gry trwa około roku.

Brooklyn Nets stracili jednego ze swoich najlepszych zawodników wokół dwójki gwiazd. Przypomnijmy, że poprzednio Dinwiddie rozgrywał swój życiowy sezon (20.6 punktów i 6.8 asyst), będąc liderem drużyny pod nieobecność Kyrie’go Irvinga. Teraz został przesunięty do roli zadaniowca i w trzech meczach uzbierał tylko 20 punktów, ale był częścią świetnie funkcjonuj pierwszej piątki (43min, OffRtg 121.5; DefRtg 86.2). Był drugim ballhandlerem w wyjściowym składzie zapewniając Nets więcej elastyczności, żeby wykorzystywać gwiazdorów również w akcjach bez piłki. Do tego miał być kluczowym zawodnikiem, który pomoże oszczędzać Irvinga i przejmie prowadzenie gry, gdy on będzie odpoczywał.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Rozpętał się mecz na Brooklynie, Trae Young podekscytowany
Następny artykułKevin Love nie wróci na parkiet przez kilka tygodni

3 KOMENTARZE