Fultz i Isaac podpisują przedłużenia z Orlando Magic

8

W ostatnich godzinach przed deadlinem na podpisywanie przedłużeń kontraktów Orlando Magic wykonali ogromną pracę i ostatecznie udało im się dopiąć szczegóły umów z dwoma swoimi zawodnikami. Dzięki doniesieniom niezawodnego Adriana Wojnarowskiego z ESPN, najpierw dowiedzieliśmy się, że rookie extension podpisze Markelle Fultz, natomiast kilkadziesiąt minut później Woj donosił również o nowej umowie Jonathana Isaaca:

W przypadku Fultza trzyletnie przedłużenie zapewni mu 50 milionów dolarów. W życie wejdzie w sezonie 21/22 po wypełnieniu obecnego kontraktu. Pierwszy numer Draftu 2017 w poprzednich rozgrywkach rozegrał w sumie 72 spotkania, czyli więcej niż w pierwszych dwóch latach kariery naznaczonych przez kontuzję barku. Na parkiecie spędzał średnio po 27 minut na mecz i notował 12,1 punktu i 5,3 asysty na mecz.

Przedłużenie Isaaca to natomiast czteroletnia umowa, która zagwarantuje 23-letniemu skrzydłowemu 80 milionów dolarów. W poprzednim sezonie do momentu kontuzji kolana zawodnik zaliczał swój najlepszy sezon w karierze, ale nie udało mu się wrócić do gry przed ogłoszeniem przerwy w rozgrywkach. W sierpniu zawodnik doznał natomiast zerwania więzadła ACL w lewym kolanie i według najnowszych doniesień w sezonie 20/21 w ogóle nie pojawi się na parkiecie.

59

KOMENTARZE

  1. Pozornie zła umowa Isaaca wcale nie jest taka bezsensowna jak sie wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli Isaac wypali to maja bardzo dobrego gracza na przyjaznym kontrakcie. Jeśli nie wypali to i tak musza pójść w powazna przebudowę bo szczerze mówiąc nie maja innego gracza o takim talencie.

    Gdybym miał obstawiac to oczywiście raczej postawiłbym na to, ze Isaac juz zdrowy nie będzie i kasa pójdzie do piachu Ale jeśli jesteś zespołem typu Orlando to musisz ryzykować.

    Lubię to: 7
  2. Jeżeli w przypadku jednego i drugiego nie ma zastrzeżeń związanych z potencjalnymi kontuzjami, to wygląda to na “top 3” kontraktów tego okienka

    Lubię to: 5