Dennis Schroder chce być starterem Lakers

4

W poprzednich dwóch sezonach Dennis Schroder wyrósł na jednego z najlepszych rezerwowych ligi, ale teraz po przeprowadzce do LA nie chce ponownie walczyć o nagrodę dla Szóstego Gracza. Widzi dla siebie miejsce w pierwszej piątce Los Angeles Lakers.

“Już robiłem to z ławki w dwóch poprzednich latach w OKC. Staram się iść do przodu i myślę, że z Anthony’m Davisem i LeBronem Jamesem mogę być pomocny jako starter na pozycji PG.”

Schroder przyznał, że jeszcze nie rozmawiał o tym z trenerem Frankiem Vogelem, ale Lakers nie powinni być zaskoczeni, ponieważ jego agent omawiał ten temat jeszcze przed sfinalizowaniem transferu.

Według źródeł Dave’a McMenamina z ESPN, Lakers nie podjęli jeszcze żadnych decyzji w sprawie wyjściowej piątki. Biorą pod uwagę Schrodera zarówno w roli podstawowego rozgrywającego, jak i zmiennika.

W poprzednim sezonie rozgrywającym Lakers był oczywiście LeBron notując średnio najlepsze w całej lidze 10.2 asyst. Schroder uważa, że może odciążyć go od obowiązków prowadzenia ataku i pozwolić mu więcej grać bez piłki. Myśli, że właśnie po to został ściągnięty do LA.

89

KOMENTARZE

    • Ogólnie na pewno Lebron woli grać z piłką, ale w sezonie regularnym może chętnie oddać wyprowadzanie piłki z własnej połowy i choćby częściowo rozgrywanie komuś innemu, zamiast bycia odpowiedzialnym za każde posiadanie w meczu. Dogadają się ;)

      Lubię to: 12