Protokół bezpieczeństwa dla drużyn w nowym sezonie

2

Zbliżający się wielkimi krokami sezon 20/21 co prawda nie odbędzie się w kolejnej bańce, ale to nie oznacza, że ligowe organizacje nie będą musiały zmierzyć się ze specjalnymi środkami ostrożności dotyczącymi ochrony zdrowia. Władze ligi dzisiaj poinstruowały wszystkie drużyny, jeżeli chodzi o specjalne podejście do zaleceń medycznych związanych z koronawirusem w 134 stronicowym dokumencie.

W przypadku zakażenia się zawodnika będą dwie drogi, które poprowadzą do jego powrotu na parkiet. Pierwsza to odbycie dziesięciodniowej samoizolacji, druga natomiast to uzyskanie dwóch negatywnych wyników testów w odstępie 24 godzin. W obu przypadkach zawodników czekają dwa dodatkowe dni indywidualnych treningów, a więc teoretycznie nawet zawodnik bez objawów może pozostawać niedostępny dla drużyny przez 12 dni.

Nie zostało określone ile przypadków pozytywnych wyników uzyskanych u zawodników w całej lidze, może skłonić NBA do rozważenia przerwania rozgrywek – tego typu kwestie będą rozpatrywane na bieżąco.

Podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu obozów treningowych zawodnicy będą mogli trenować maksymalnie w czteroosobowych grupach – każdy z nich musi przedstawić trzykrotne wyniki badań z uzyskanym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Władze ligi, podobnie jak to miało miejsce w bańce na Florydzie postanowiły uruchomić specjalną skrzynkę kontaktową dla zawodników, którzy będą mogli zgłaszać wszelkie nieprawidłowości dotyczące przestrzegania reguł sanitarnych:

Noszenie maseczek będzie obowiązkowe w każdym momencie poza aktywnością treningową oraz meczową. Dochodzi do tego oczywiście częsta dezynfekcja dłoni, zachowanie dystansu społecznego i ograniczenie miejsc, w którym mogłoby dojść do powielenia zakażeń.

Ponadto do każdej drużyny dołączy kilkuosobowa grupa złożona z ludzi odpowiedzialnych za przestrzeganie zasad sanitarnych:

54

KOMENTARZE

  1. For next season, each NBA team will have an infectious disease specialist, infection control specialist, rapid testing coordinator, testing officer, testing manager and contact tracing officer, two contact tracers & team protocol enforcement officer

    270 nowych miejsc pracy, można?
    Kryzys, huh?!

    Lubię to: 5