Dniówka: Przedłużenie Adebayo a przyszłość Giannisa. Hawks zbudowali interesującą drużynę

7
fot. Matias J. Ocner / Newspix.pl

Wolna agentura praktycznie dobiegła już końca, w przyszłym tygodniu ruszają obozy treningowe, ale najważniejsza decyzja tegorocznego offseason nadal nie zapadła. Cała NBA ciągle czeka na to, co zrobi Giannis Antetokounmpo. Do 21 grudnia może podpisać przedłużenie umowy. Wziąć super-maksymalny kontrakt, który otrzyma wyłącznie od swojej drużyny. Ale Milwaukee Bucks mają nadzieję, że nie tylko kwestie finansowe, również dokonane przez nich wzmocnienia składu, przekonają Giannisa do związania się z nimi na kolejne pięć lat. Podobno w Milwaukee czują się dość pewnie, że ich gwiazdor będzie chciał zostać.

Ale nawet nie planując w tym momencie przeprowadzki, Antetokounmpo może wstrzymać się z podpisywaniem nowego kontraktu. Może chcieć zostawić sobie pole manewru w przyszłym roku, wchodząc na rynek wolnych agentów. To natomiast otworzyłoby furtkę do wyciągnięcia go z Milwaukee i rozpoczęło wielki wyścig drużyn marzących o zdobyciu dwukrotnego MVP. Zresztą, nawet nie wiedząc jeszcze czy Giannis w ogóle znajdzie się na rynku, przygotowania już trwają. Kilka drużyn wykonywało teraz ruchy, których celem była elastyczność przed offseason 2021, a też podobno Anthony Davis zwleka z podpisaniem swojej umowy, żeby obrońcy tytuł mogli ewentualnie włączyć się w ten wyścig.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (925): Budowa Imperium Lakers / Podsumowanie Offseason cz. 2
Następny artykułKajzerek: Ta historia miała potoczyć się inaczej

7 KOMENTARZE

  1. Cieszy mnie troszkę, że te maxy i supermaxy dostają gracze, którzy na koniec tych kontraktów będą przed 30.
    Jakoś mnie zawsze wkurwiało, że atletyczny PG będzie w ostatnim roku takiego kontraktu dostawał prawie 50 baniek, 3 lata po swoim prime.
    Druga strona medalu jest taka, czy gracze z 1 występem w Allstar w ogóle zasługują na takie pieniądze i odpowiedź mam chyba tylko jedną. Mike Conley.

    Lubię to: 8